Ülkeyi en iyi kim yönetebilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anadolu liseleri ve Fen liseleri dökülürken İmam hatiplerin saray gibi olması (Ankara için) üstelik bedava servis ve ucuz yemeklerle (Ankara için) ailenin gözünü boyayıp öğrenciyi oraya kaydettirmesinden bahsediyorum. Okulum 465 puan, küçük eski bir bina iken az aşağıda olan 400 puanlı İmam Hatip sarayı aratmıyor.
Öncelikle kendi yaşadığım bir ilçenin belediye başkanlığını "AKP" yapıyor. Okullarımız ayrım yapılmadan sıfırdan boyandı ve bahçesi çeşitli eşyalar ile yenilendi. Affedersiniz fakat ben hiç "Saray" gibi bir İmam Hatip lisesi görmedim (Yaşadığım ilçede). Türkiye'nin 81 ili var ve siz sırf Ankara'daki bir olay nedeniyle neden genelleme yapıyorsunuz ve diğer 80 ili yok sayıyorsunuz ? Okulların yapılmasında sadece devlet katkısı yok genellikle bir iki hayırsever çıkar ve okulun yapımını / yenilenmesini üstlenir.

Solcu devrimci ya da sosyalist olmaktan ziyade insan olmak gerekiyor. Sığ düşünmemek, ileri görüşlü olmak lazım. Sağcı solcu diye de ayırmak kabul edersiniz ki bize yakışmaz. Herkesi sever herkesi sahiplenir ve herkese saygı duyarım... Ve ben aynı şekilde Türkçü de bir kişiliğe sahibim, fakat önyargılar öyle dehşet ki "Solcu vatansever olur mu? Solcu bozkurt kaldırır mı?" oluyor demek ki. Dünya'yı güzelleştirmek biz insanların elinde...
DFG4qozXgAA_fy1.jpg
Bahsetmek istediğim konu bu.

Öncelikle kendi yaşadığım bir ilçenin belediye başkanlığını "AKP" yapıyor. Okullarımız ayrım yapılmadan sıfırdan boyandı ve bahçesi çeşitli eşyalar ile yenilendi. Affedersiniz fakat ben hiç "Saray" gibi bir İmam Hatip lisesi görmedim (Yaşadığım ilçede). Türkiye'nin 81 ili var ve siz sırf Ankara'daki bir olay nedeniyle neden genelleme yapıyorsunuz ve diğer 80 ili yok sayıyorsunuz ? Okulların yapılmasında sadece devlet katkısı yok genellikle bir iki hayırsever çıkar ve okulun yapımını / yenilenmesini üstlenir.

Eki Görüntüle 255602 Bahsetmek istediğim konu bu.

İmam hatibe ayrılan bütçe fen lisesinin 17 katı oldu
En fazla bütçe imam hatiplere - CNN Türk
Bu konuda ne diyorsunuz? 17 kat para, boru değil.

Orta 4 de bir festivalde stand kurmak için gittiğim bir imam hatip 'orta okulu' var. Daha doğrusu 3 tane imam hatibin birleşimi ve özel okulu andırmıyor. Zaten eskiden tümden özel okulmuş meğersem D: Adını hatırlarsam resmini atarım.

• Beğen
İfadeler: acv
Başbakan Ali Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Baltaş.:) Şaka bir yana hayalimdeki lider Bütün Türk topluluklarına hakim, Mustafa Kemal Paşa ve Abdülhamit Hanı ayrı görmeyen, toplumu birleştiren bir lider. Ama daha öyle birisi gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başbakan Ali Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Baltaş.:) Şaka bir yana hayalimdeki lider Bütün Türk topluluklarına hakim, Mustafa Kemal Paşa ve Abdülhamit Hanı ayrı görmeyen, toplumu birleştiren bir lider. Ama daha öyle birisi gelmedi.
Keşke... Düşüncesi bile ayrı güzel!

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimle aynı hayali taşıyan insanlar görmek çok güzel.
Biz, tarih okumayız bilmeyiz fakat tarihe ismi geçmiş atalarımızı farklı farklı ideolojiler eşliğinde sahipleniriz. A parti Fatih diyor, B parti Mustafa diyor. B parti tutan Fatih diyemiyor sırf hasetinden kininden, A parti tutan aynı şekilde Mustafa diyemiyor. Bu bölünmedir bana göre. Hatta bir iç savaş tehlikesi bile doğurabilir çünkü bunun adı altında öylesine birbirimize düşmanlık ediyoruz ki...
Filler tepişir, çimenler ezilir boşverelim siyaseti ve çirkin kavgalarını. Halk olarak birbirimizden koptuğumuz için bu ayrıştırma hedeflerinde başarılı oluyorlar.

Biz, tarih okumayız bilmeyiz fakat tarihe ismi geçmiş atalarımızı farklı farklı ideolojiler eşliğinde sahipleniriz. A parti Fatih diyor, B parti Mustafa diyor. B parti tutan Fatih diyemiyor sırf hasetinden kininden, A parti tutan aynı şekilde Mustafa diyemiyor. Bu bölünmedir bana göre. Hatta bir iç savaş tehlikesi bile doğurabilir çünkü bunun adı altında öylesine birbirimize düşmanlık ediyoruz ki...
Filler tepişir, çimenler ezilir boşverelim siyaseti ve çirkin kavgalarını. Halk olarak birbirimizden koptuğumuz için bu ayrıştırma hedeflerinde başarılı oluyorlar.
Çok ama çok haklısınız. Fatihler Mustafa Kemaller aynı dava için mücadele etti. Düşmanlar bizi yenemiyince insanlarımızı ayrıştırmaya başladılar. Nitekim başarılıda oldular. Ama atladıkları bişey var. Bu millet dünyada eşi benzeri görülmemiş bir millettir. Elbet bu oyunları görüp birbirine kenetlenecektir. Biz dursak bize yazılan kader durmaz.

Kim yönetirden ziyade bir ülke nasıl yönetilebilir? Sorunun cevabı Amerika yıllarca çizgisi hep aynı ve vatandaşı için yönetilen bir ülke konumunda. Bazen biri çıkıyor "Gılıçdaroğlumu yönetecek" diyorya işte o ortadan kalkıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı