Ülkeyi en iyi kim yönetebilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence İlker Başbuğ kendisi iktidara gelirse 18 adayı 1 günde geri alır. Orduyu güçlendirir ve toparlar. Eğitimi daha iyi hale getirir. İtaat eden nesiller oluşturan İmam Hatip okullarını ise azaltır.
İmam Hatipliyim ne oldu bir sorun mu yaşattık size? Azınlıklar okul açıyor, yabancılar açıyor biz mi sıkıntı yaşatıyoruz sadece?

İmam Hatipliyim ne oldu bir sorun mu yaşattık size? Azınlıklar okul açıyor, yabancılar açıyor biz mi sıkıntı yaşatıyoruz sadece?
Anadolu liseleri ve Fen liseleri dökülürken İmam hatiplerin saray gibi olması (Ankara için) üstelik bedava servis ve ucuz yemeklerle (Ankara için) ailenin gözünü boyayıp öğrenciyi oraya kaydettirmesinden bahsediyorum. Okulum 465 puan, küçük eski bir bina iken az aşağıda olan 400 puanlı İmam Hatip sarayı aratmıyor.

İmam Hatip okullarına verilen değer: Fen, Sosyal bilimler liselerine verilseydi ülkede bu kadar beyin göçü olmazdı. Overclocker phiko çok haklı saray gibi imam hatip lisesi yapıyorlar bizim burada. Fakat maalesef ne bir tane sosyal bilimler lisesi ya da fen lisesi ilçede bulunmuyor.

Şu anki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı İmam hatip okullarında bile reklamı yapılıyor. Oysaki okulda siyaset olmaması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmam Hatip okullarına verilen değer: Fen, Sosyal bilimler liselerine verilseydi ülkede bu kadar beyin göçü olmazdı. Overclocker phiko çok haklı saray gibi imam hatip lisesi yapıyorlar bizim burada. Fakat maalesef ne bir tane sosyal bilimler lisesi ya da fen lisesi ilçede bulunmuyor.

Şu anki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı İmam hatip okullarında bile reklamı yapılıyor. Oysaki okulda siyaset olmaması lazım.
Bizim buradaki imam hatip diyor ki;
Polis olma garantisi var.

Şimdiye kadar bize değer bile verilmedi katsayı engelleri ve benzeri şeylerle. Bizim okul açıldığından beri yan okulun depo binasını sıvayıp bizlere sınıf yaptılar yeni bir bina yaptılar daha yeni bu yıl oraya geçeceğiz.

Fen liselerine değer verilmiyor ne demek onu anlamadım. Bir dünya küresi bile yok bizim okulda köy okulundan istedik.

Fen liselerinin eğitim kalitesi iyi olmayan binaları olsaydı onca öğrenci seçip o okulların puanını yükseltmezdi.

Şu an bulunan çoğu Fen lisesi, Anadolu lisesi binaları önceden yapıldı ve bu yüzden yenileri devlet yapmıyor. Bizlerin okul binası yok ve yenileri bu yüzden yapılıyor. Yeni yapılan bina da eskiye mı benzesin? İlla ki saray gibi olur.

Şimdiye kadar bize değer bile verilmedi katsayı engelleri ve benzeri şeylerle. Bizim okul açıldığından beri yan okulun depo binasını sıvayıp bizlere sınıf yaptılar yeni bir bina yaptılar daha yeni bu yıl oraya geçeceğiz.

Fen liselerine değer verilmiyor ne demek onu anlamadım. Bir dünya küresi bile yok bizim okulda köy okulundan istedik.

Fen liselerinin eğitim kalitesi iyi olmayan binaları olsaydı onca öğrenci seçip o okulların puanını yükseltmezdi.

Şu an bulunan çoğu Fen lisesi, Anadolu lisesi binaları önceden yapıldı ve bu yüzden yenileri devlet yapmıyor. Bizlerin okul binası yok ve yenileri bu yüzden yapılıyor. Yeni yapılan bina da eskiye mı benzesin? İlla ki saray gibi olur.

Devlet o eski okulu yenileyebilir. İmam hatip liselerinin puanı ile Fen ve sosyal bilimlerin aynı mı?
Bir zahmet fen ve sosyal daha iyi olsun. Fen lisesine girmek için köpek gibi çalışan arkadaşımı biliyorum.
İmam hatip lisesinden mevzun olan bir insan: Silah geliştiremez, bilime katkı sağlayamaz, ülkeyi geliştiremez. Ha bu demek olmuyor ki İmam hatip okulları yapılmasın. Tabii ki de İmam hatip okulları da yapılmalı fakat bu okullardan çıkan insanların yapacağı meslek ile bir avukatın, bilim adamının yaptığı iş aynı değil. Bir fen lisesi için laboratuvar şart geziye gittiğimizde fen lisesinde eski tüplerin olduğu düşük bütçeli mikroskoplar bulunuyordu. Bu yüzden devlet önceliğini fen ve sosyal liselerine adamalı. Geleceğimiz o insanlar çünkü.

Şimdiye kadar saray gibi binayı geç İmam Hatip okullarının kendisi yoktu be. Devlet diğer okulları yenilemiyorsa İmam Hatiplerin kapatılmasını istemenizi anlamıyorum.
İmam hatiplilerle hiçbir alakam yok hatta imam hatipli tanıdığım bile yok. Yani bir nefretim yok tamamen mantıken düşünüyorum. Türkiye'deki camii sayısı 84 bin küsur ki bence gayet makul bir sayı. İmam hatipli öğrenci sayısı kaç 1,5 milyondan fazla ve bu sayı tırmanmaya devam ediyor. Basit bir hesapla 1 camiye 17 tane imam düşüyor ki şu anda aktif olarak görev yapan imamları saymadım. Uzatmayayım, yani bizi onlarca yıllarca idare edebilecek kadar imamımız var. Umarım kendimi düzgün anlatabilmişimdir.

Konuya yanıt: Kim yönetir sorunuzu Türkiye zaten oy ile cevaplıyor başka söze gerek yok. Kim olacağı oy ile belirlenir burada yazarak değil.
___
  • İmam hatip okulları eskiden kötü ve değeri yok denecek kadar azdı. Günümüzde gelişmeye başladı ve adı duyulur oldu.
  • Fen liseleri, Meslek, Anadolu vb. liseler eskiden kısmi olarak işe yarardı ve destek veren devleti yoktu. Şimdi daha iyi oldu ve destekler arttı, ülkeye bilişim, meslek sahibi olma kararlılığı, iş yerlerine hazırlıklar geliştirildi, okullara teknik/kitap/araç teminleri çoğaldı bu şekilde daha gelişmiş oldular.
Durum bu eskide olan yetersizlikler giderildi ve geliştirildi. Gördükleriniz sadece bunlardır fazlası eksiği yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı