Ümidimizi yitirmedik, yitirmeyeceğiz!

millet ittifakının oluşma sebebi RTE'yi devirip seçimi kazandıktan sonra parlamenter sisteme dönüş yapmaktı.
Parlamenter sisteme bu dönem dönüş yapmak mümkün değil, meclis çoğunluğu cumhur ittifakında. Millet ittifakı bu konuda başarısız oldu. Kk kazansa bile meclis çıkaracağı kanunlarla elini kolunu bağlar. Çıkardığı her cb kararnamesinin karşısına bir kanun getirir ki, bu durumda cb kararnamesi geçerliliğini yitirir ve sistem kilitlenir. 5 yıl dolmadan erken seçime gidilir. Kk kazansa bile millet ittifakı kadük oldu.
Ayrıca 28 Mayıs'a kadar millet ittifakı dağılır diye düşünüyorum. %3 oyla bir sürü vekil çıkardı ittifakın diğer partileri. Ve bu vekilleri CHP listesinden girerek aldılar. Meral abla başbakan olacaktı o konu da kapandı. Yakında CHP içinde de bunun yansımasını görürüz.​

Sonunda müthiş bir yorum. Tebrik ediyorum kardeşim seni ya.

Adam kazandı deme sırası CHP'lilerde. İnce'nin ahı tutuyor. Yüzde 8 Kürt oyu için en az yüzde 35 milliyetçi oyundan vazgeçen leblebi kafalılar olduğu sürece daha çok boşa umutlanırız. Bu KK'nın 4. sefer Doğudakiler için İç Anadoludakileri karşısına alışı. Boş boş başörtüsü diye vay efendim Selo diye, Alevi diye duyar kasacağına adam gibi siyaset yapsaydı başta aday olmasaydı. İnce ve Mansur gibi partinin ağır toplarını kuru sıkıya çevirmeseydi bu beladan hep beraber daha kolayca kurtulacaktık. Bu AKP'nin başarısı değil CHP'nin başarısızlığıdır kimse boş boş kılıf uydurmasın kelimeleriniz beyninizden gelmiyor çok belli.

Sinan Oğan dese bile tabanı Millet'e oy vermez o tabandan birisiyim. Başta adam olacaktı artık hatalarını telafi etmek için çok geç.

Bir konu daha. Deprem bölgesindeki insanlara Allah'ın bir bildiği varmış tarzında yorum yapan kansızlar yarın İzmir'de tekrar deprem olduğunda ''Size müstehak Gavur İzmir nihayetinde'' tarzında yorumlar duyduğunda seslerini kesip kenarlarına çekilsin ve eleştiriyi kabul etsinler.

Siyasi fikrinden dolayı kendi halkından insanların yanarak - donarak - ezilerek - kemik enfeksiyonları ile ölümünü meşrulaştırmak en kibar haliyle hayvanlıktır. En kötü haliyle de tanımlarım da forum kuralları el vermiyor Twitter'da değiliz. Kimse size yarın o insanlar sizi destekleyecek garantörlüğünde yardım edin demedi insanlık için yaptığınız yardımı hayvanlıkla öldürmeyin.

Adamları 2 lider arasında sıkıştırdıktan sonra verdikleri kararlar yüzünden bu denli saygısız eleştiremezsiniz. Madem oy alamadınız halka inmeyi deneyin ve hatalarınızdan dönün sizi desteklemedi diye kimse salak vesaire değil ki bunu konuştuklarında oktrollerin aktrollerden daha aptal olduğunu bariz görmemle de desteklerim. İnsan olun, sakin olun. Acılı birisine denk gelirsiniz sizi kötürüm eder.

İzmir'e gavur diyerek orada yaşananları, Van'da Kürt diyerek orada yaşananları nasıl en sert şekilde eleştirdim. Maraş'ın da Hatay'ın da farkı yok. Yarın sizi desteklemesini umarak insanlara yardım ettiyseniz yanlış yerdesiniz direkt partinize gönderin parayı hayvanca minnetçiliğinizi dürüp büküp koltuk altınıza sokun. Çok doluyum. Aydın geçinen ve beraber saf tuttuğum insanlardan gelen bu denli aşağılık eleştirileri duyduğumdan ötürü çok doluyum. Ben ki ne Millet İttifakçı olarak ramak kaldı AKP'ye verme arefesindeyim yeter ki yukarıda bahsettiğim güruh rahat yüzü görmesin. İnsan olun.

Adam kazandı deme sırası CHP'lilerde. İnce'nin ahı tutuyor. Yüzde 8 Kürt oyu için en az yüzde 35 milliyetçi oyundan vazgeçen leblebi kafalılar olduğu sürece daha çok boşa umutlanırız. Bu KK'nın 4. sefer Doğudakiler için İç Anadoludakileri karşısına alışı. Boş boş başörtüsü diye vay efendim Selo diye, Alevi diye duyar kasacağına adam gibi siyaset yapsaydı başta aday olmasaydı. İnce ve Mansur gibi partinin ağır toplarını kuru sıkıya çevirmeseydi bu beladan hep beraber daha kolayca kurtulacaktık. Bu AKP'nin başarısı değil CHP'nin başarısızlığıdır kimse boş boş kılıf uydurmasın kelimeleriniz beyninizden gelmiyor çok belli.

Sinan Oğan dese bile tabanı Millet'e oy vermez o tabandan birisiyim. Başta adam olacaktı artık hatalarını telafi etmek için çok geç.

Bir konu daha. Deprem bölgesindeki insanlara Allah'ın bir bildiği varmış tarzında yorum yapan kansızlar yarın İzmir'de tekrar deprem olduğunda ''Size müstehak Gavur İzmir nihayetinde'' tarzında yorumlar duyduğunda seslerini kesip kenarlarına çekilsin ve eleştiriyi kabul etsinler.

Siyasi fikrinden dolayı kendi halkından insanların yanarak - donarak - ezilerek - kemik enfeksiyonları ile ölümünü meşrulaştırmak en kibar haliyle hayvanlıktır. En kötü haliyle de tanımlarım da forum kuralları el vermiyor Twitter'da değiliz. Kimse size yarın o insanlar sizi destekleyecek garantörlüğünde yardım edin demedi insanlık için yaptığınız yardımı hayvanlıkla öldürmeyin.

Adamları 2 lider arasında sıkıştırdıktan sonra verdikleri kararlar yüzünden bu denli saygısız eleştiremezsiniz. Madem oy alamadınız halka inmeyi deneyin ve hatalarınızdan dönün sizi desteklemedi diye kimse salak vesaire değil ki bunu konuştuklarında oktrollerin aktrollerden daha aptal olduğunu bariz görmemle de desteklerim. İnsan olun, sakin olun. Acılı birisine denk gelirsiniz sizi kötürüm eder.

İzmir'e gavur diyerek orada yaşananları, Van'da Kürt diyerek orada yaşananları nasıl en sert şekilde eleştirdim. Maraş'ın da Hatay'ın da farkı yok. Yarın sizi desteklemesini umarak insanlara yardım ettiyseniz yanlış yerdesiniz direkt partinize gönderin parayı hayvanca minnetçiliğinizi dürüp büküp koltuk altınıza sokun. Çok doluyum. Aydın geçinen ve beraber saf tuttuğum insanlardan gelen bu denli aşağılık eleştirileri duyduğumdan ötürü çok doluyum. Ben ki ne Millet İttifakçı olarak ramak kaldı AKP'ye verme arefesindeyim yeter ki yukarıda bahsettiğim güruh rahat yüzü görmesin. İnsan olun.
Alt tarafı okumadım üşendim ilk kısım hakkında yorum yapıyorum.Ne olursa olsun hiç bir aday 55 üzeri çıkamaz.Yüzde 35 değil yani o oy sayısı.

Kazanacağız diyorsunuz güzel hoş. Hadi sizlerin ilk turda yaptığınız matematik hesabını yapalım,
Cumhur mevcut oyları %49-49,5
Millet mevcut oyları %44,89-45
Ata mevcut oyları %5,17-5,50
İ
lk turda olan katılımdan yüksek katılım beklemiyorum. Düşecektir katılım, özellikle millet ittifakında düşüş olur. Ata ittifakıyla bir şekilde anlaşılsa burdan maks gelecek oy %3-4 olur. Tamamını çekemezsiniz buranın. E sizden de sandığa gitmeyecek olan seçmenler olur. 1 puan iyi ihtimalde bir düşüş olsun. 45 ten 44'e atadan gelen oylarla iyi ihtimal 48'e çıkacaksınız. Küskün hiç sandığa gitmemiş ya da geçersiz oylar kullanmış seçmenden %3 oy gelecek mi? Ciddi bir sayı bu.

Ayrıca Sinan Oğan sizinle neden pazarlık yapsın? Kendi oylarınızı artıramadınız. Üstüne üstlük hiçbir katkısı olmayan 4 partiye neredeyse 40 vekil kaptırdınız. 40 koltuğu bu şekilde kaptırmış bir partiyle kim neden pazarlık yapsın? Diyelim yapıldı. İstedikleri her şey verildi. HDP o saatten sonra niye size destek versin? İyi ihtimal kabul ederler, kötü senaryoda çekilirler kabusta AKP'yle birleşirler. Daha önce yapmadıkları şey değil. Açıktan olmasa da gerekirse imralıdan bile görüşürler.

Siyasi öngörüsüzlüğünüz, birilerini kilit konuma taşımanız, mevcut konumda oluşabilecek her ihtimali öldürmese de sakata soktu. "Pirom pirom" diye gezmeyin daha ortada. En rahat kazanılacak seçim, "ıslak tuvalet terliği bile olsa alır" denilen bir seçimde ıslak tuvalet terliği bile olamayıp midyada pirince giderken eldeki bulgurdan oldu bu adam. Neredeyse 40 koltuk kaybetti ve oy artıramadı. Truva atı soktular içeriye ve buna kucaklaşma dediler...

Kemal Kılıçdaroğlu siyasete bambaşka bir başarısızlık hikayesi kazıyıp silindi tarihten. Umarım partideki tüm "10 Aralıkçı" etnikçi, mezhepçi, kuruluş ilkelerinden uzak isimler bu seçimden sonra ağır küfürlerle tasfiye edilirler ve Deniz Baykal'ın öncüsü olduğu RTE'nin önündeki engelleri kaldırma süreci sona erer.

Hizbullaha göz yumdun,
Çaldın savurdun,
Yolsuzlukları savundun,
Çekil artık Erdoğan.

Halk piroyu ister,
Yeter artık Erdoğan.

Bütçeyi hep harcadın,
Zam üstüne zam yaptın,
Fakiri aç bıraktın,
Yeter artık Erdoğan.

Halk piroyu ister,
Çekil artık Erdoğan.

Türk milleti uyandı,
Altı okta toplandı,
Artık sabrımız taştı,
Yeter artık Erdoğan.

1977'de demirel için yapılmış seçim şarkısının sözlerini erdoğana uyarladım. Seçim kaç tur sürerse sürsün, kazanacağız.
Türk milleti uyandı dedikten sonra gelen pişmanlık hissi.

Dedigine inanmak istiyorum, ama hayat bitti.

Alt tarafı okumadım üşendim ilk kısım hakkında yorum yapıyorum.Ne olursa olsun hiç bir aday 55 üzeri çıkamaz.Yüzde 35 değil yani o oy sayısı.
1684169982789.png

AKP'de herkes ümmetçi değil. En az içlerinde %10 Milliyetçi var.
Zaten MHP'de %10.
İP aklı çelinmiş olarak %10 içinde ve Sinancılar da 5.

En kötü ihtimalle 35 oyları var. İçlerinden İyi parti aracılığı ile yüzde 10'unun oy vermiş olması kk tarafından sindirilmeye çalışıldıkları anlamına gelmiyor. yMHP = İP.

Bu ülkenin seçim kazanmak için bir takım zümreye ihtiyacı yoktur, varsa da gün sonunda manzarada görüldüğü gibi bu zümre milliyetçi vatanperverlerdir. Çizgilerini çektiler kimse yerinden kımıldayamadı. Yanlış yapan halkta değil, muhalefettir.

Geri
Yukarı