Ümit Özdağ: "Bütün tarikatlar kapatılmamalı"

Ne oldu İslam ile ilgili bir şey görünce nasıl gözünüz dönüyor ülkedeki tüm tarikatları denetlemek kolay bir şey değil sayısı ciddi oranda azaltılmalı.
Koskoca Türkiye tarikatları kapatamayacak kadar aciz mi? Yeter ki o emri versinler. Bütün tarikatlar kapatılmalıdır.

Fetö de tarikatlardan çıktı, denetleyerek bir yere varamayacağımız için tek çözüm yasaklamak.

İfadeler: T21

Toplumun cahilliğini körükleyen şey zaten din.

Ne dedim hocam ben forumda İslam ile ilgili bir konu görünce damlayan bir kitle var onlardan bahsettim yanlış bir yorum yaptığımı düşünmüyorum.
Ne dediğine dönüp bakabilirsin dostum. Adam akıllı bir argüman sunman gerekirken yazdığına bir bak.

Ne ben ne ailem tarikatlara üye veya sohbetlerini dinliyor fakat insanların toplu bir şekilde dini sohbet yapmasını engellemek mantıklı değil ama içinde siyasi yönlendirmeyi engellemesi gayet mantıklı.

Zafer partisi gümledi diyebilir miyiz? Aman şimdi adı ve ppsinde zafer partisi ile ilgili içerikler olan elemandan linç falan yeriz.

Toplumun cahilliğini körükleyen şey zaten din.

Hayır. Sorun dinin, din ile ilgili olmayan şeylere bile müdahale edebileceği şekilde evrilmesine sebep olan kişiler. Mevlana, Hallac-ı Mansur ve benzeri tasavvufçu tayfa bunların başını çeker.

Din kişiye özel kalmalı.

Ne ben ne ailem tarikatlara üye veya sohbetlerini dinliyor fakat insanların toplu bir şekilde dini sohbet yapmasını engellemek mantıklı değil ama içinde siyasi yönlendirmeyi engellemesi gayet mantıklı.
Hayır, gayet mantıklı. Din adı altında laik sistemi çökertmeye çalışanları da 2016 yılında gördük. 2013 senesine kadar Hoca efendi denirdi kendisine.

%1 alacak zaten. Kitlesi daha hiçbir şey bilmeyen liselilerden oluşuyor, bu adam en büyük islamcılardan birisi. Bir de türkçü, atatürkçü düşünceli fanları var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…