Ümit Özdağ: "Yarın Reyhanlı'daki Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz!"

Diplomasız Cumhurbaşkanı olunan ve adaylık hakkı bitmesine rağmen adaylık açıklanan ülkede "hakkı var mı?" soruları çok sevimli olmuş.

O da doğru ama biri diktatör diğeri normal bir siyasi.

Bildiğim kadarıyla içinde olduğumuz bir anlaşma bunu engelliyor. Uluslararası bir anlaşma adını hatırlamıyorum.
Ottawa Antlaşması. Adamın seçim vaatlerinden biri bundan çekilmek zaten. Çok şaşırmamak lazım.

Evet dediğin şey doğru, Twitter'da görmüştüm bende sabah. Hatırladığım kadarıyla bu dediğim olayı sadece Yunanistan (tam emin değilim) ve İspanya uyguluyor.

Evet dediğin şey doğru, Twitter'da görmüştüm bende sabah. Hatırladığım kadarıyla bu dediğim şeyi sadece Yunanistan (tam emin değilim) ve İspanya uyguluyor.

Açıkçası doğru bir hareket bizimde uygulamamız gerekiyor fakat uygalamayı deneyecek tek adamın partisini desteklemesem de Ümit Özdağ olduğunu düşünüyorum bu ülkede.

Diplomatik olarak yapmasına imkan yok ise kendisi de yapamayacağını biliyordur. Zaten ağızından çıkan çoğu icraat lafını 2 ittifak da ardından yapıyor, bunu bir konuşmasında belirtmişti. Gündem yaratıp sorunu çözmeye çalıştığını düşünüyorum.

Suriye Ottawa Antlaşmasında değil. Tellerin üstüne hırka atıp geçelim, Suriye tarafına döşeyelim mayınları. Nasıl fikir?

Büyük ihtimalle Süleyman Soylu'nun buna izin vermeyeceğini ve dağdaki özel harekatı bile engellemesi için gönderecektir. Emin olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…