Üniversite 7 yıl içinde bitmezse ne olur?

2 yıllık önlisans için 4 yıl, 4 yıllık lisans için de 7 yıl azami bitirme süresi verilecek. Bu süreler sonunda; kayıtlı olduğu öğretim kurumundan mezun olabilmek için son sınıf öğrencilerine, başarısız oldukları bütün dersler için biri bütünleme olmak üzere 2 ek sınav hakkı tanınacak. Bu sınavlar sonunda başarısız ders sayısını 5’e indirenlere bu 5 ders için 3 yarıyıl, ek sınavları almadan 5 derse kadar başarısız olan öğrencilere 4 yarıyıl, 3 veya daha az dersten başarısız olanlara ise sınırsız sayıda sınavlara girme hakkı verilecek.

Merhaba. Basarisiz olunan tum dersler derken, benim bu donem 7 dersim var. Bunlari gectigimi varsayarsak, onumuzdeki donem 2 ders alip mezun olacagim. Bu durumda ne olacak nasıl olacak anlayamadim cidden.

Şutlandıktan sonra okulu bitirebilmek için üniversite sınavına girdikten sonra tekrar aynı okula girip, önceden verdiğiniz dersleri saydırabilirsiniz.

@fakir pikaçu, anlıyorum. Doğru olanını yapmışsın, 2 yıllık bölümlerin hepsi boş. DGS desek alım az yapılıyor zaten gene uğraşıyorsun. Sıfırdan 4 yıllık üniversite kazanmak daha mantıklı. KPSS atama puanları da malum. Çok tıkandı çok, millet 2 senelik okuyup ne yapmayı düşünüyor? Merak etmiyor değilim aslında.

Özele girsen de hakkının düşüğünü verip seni çalıştırırlar. Sonra işçi hakkını gözetiyoruz Bayağı iyi nereden baksan ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…