Üniversite bölüm tavsiyesi

Alacağın puana göre de değişebilir fikrin ama coğrafya ya da edabiyata ilgin varsa onun öğretmenliği olabilir, tabii atanamayan öğretmenler de var, bu yüzden geleceğe yönelik de mesleğini seçmen lazım, küçüklükte gelen ilgin olan meslek var mı ve şu an kafana uyuyor mu?
genelde bilgisayar alanına hevesliydim ama bi süreden sonra hevesimin sadece oyunlara olduğunu fark ettim daha çok işlevsel olan herhangi bir mesleğe kolayca uyum sağlayabileceğimi düşünüyorum öğretmenlik atama konusu yüzünden pek düşünmüyorum

Eğer doktorluk ve bazı mühendislikler dışında bir bölüm okuyamayacaksanız meslek öğrenin derim. Zorunlu eğitim yüzünden bu tür alanlar doldu, diğer iş imkanlarında çalışacak kişi bulunamıyor.

Dediğiniz meslekler sayısalı iyi olanları kapsıyor sayısalı iyi olmayanlar amelemi olsun diyorsunuz?

Özele gideceğine gitme, babana o zorlugu yaşatma. O parayı babandan alıp ticaret yapman daha faydalı olur.

Bir komşumuz var, 17 yaşında oğlu var, üniversiteye yollamayacak. Çünkü çocugun okumada gözü yok, ilgi alanı yok. Arabalardan hoşlanıyor. Geçen bir Auto tuning dükkanına 1 milyon TL'ye ortak etti, işini hazır etti. Yapabileceği en büyük babalık bu oldu bence.

Ama tabii her baba böyle değil maalesef.

Özele gideceğine gitme, babana o zorlugu yaşatma. O parayı babandan alıp ticaret yapman daha faydalı olur.

Bir komşumuz var, 17 yaşında oğlu var, üniversiteye yollamayacak. Çünkü çocugun okumada gözü yok, ilgi alanı yok. Arabalardan hoşlanıyor. Geçen bir Auto tuning dükkanına 1 milyon TL'ye ortak etti, işini hazır etti. Yapabileceği en büyük babalık bu oldu bence.

Özel üniversitelerin imkanları devlet üniversitelerinden daha iyi parasına göre en iyi şekilde staj imkanı da sunuyorlar.

demek istediğinizi anladım fakat Aile Baskısı ve kendi isteğimde mevcut. Para konusunda iş kurmak için arsa imkan vs var. Fakat aileme yük olmamak daha çok kendi işime girmek kendim bişeyler yapmaya çalışmak ve bi yandanda sosyalleşmek için üniversiteye hazırlanıyorum.

Geri
Yukarı