Üniversite bölüm ve meslek tavsiyeleri

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Bu sene Allah'ın izniyle üniversite sınavına gireceğim. Fakat ne olacağımla ne seçeceğimle ilgili tek bir fikrim yok. Muhasebeyi araştırdım, psikolojiyi araştırdım (5 sene üni 2 sene yüksek lisans). Çok bunalıyorum bu durumlara 1 gram okuma hevesi yok garanti iş yok herkes durumlardan mutsuz. Ben aslında polis olmak istiyorum fakat annem, babam olmamamı engelemeseler de istemıyorlar (babam emekli baskomiser) polislerin sıkıntısını çalışma saatlerini üst rütbelerin ezmelerinden bahsediyor fakat okul biter bitmez iş imkanı var ve az buz da değil çalışma saatine göre az alsa da şu durumda maaşı yeterli. Sizden ricam bana akıl vermeniz iş sahibi abilerim ablalarım vardır lütfen fikirlerinizi yazınız şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim benim şu ana kadar edinidğim ve çevremde gördüklerimden tecrübe ederek sana şunu söyleyebilirim. Her zaman sevdiğin mesleği yapmalısın maaş 2. planda olmalı belki de 3 maaşına göre iş.
Bakarsan evet seni para mutlu edebilir ama o 1 ayın her günü iş bitse de eve gitsek senin ömründen ömür alabilir. Misal veriyorum oyun oynamayı seeviyorsun ve oyun oynadığın için para kazanıyorsun aslında para burada bir karşılık değil daha çok ödül gibi oluyor. Eğer işini sevmeden yaparsan ben o kadar çalıştım karşılığını aldım olarak bakarsın. Bana göre insanlar ikiye ayrılır bu konuda para için meslek seçenler ve kendi için meslek seçenler.

Yeni konular

Geri
Yukarı