Üniversite ders kaydı nasıl yapılmalı?

Bingoo

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bu sene üniversitede ilk senem. Ders kayıt ekranında 6 tane zorunlu 3 tanede seçmeli ders vardı. Ben de sadece 6 tane zorunluyu seçtim ve "toplam kredi: 18/22" yazıyor. Acaba kredimi
doldurmamam mezun olmamı engeller mi?

Bu sene üniversitede ilk senem. Ders kayıt ekranında 6 tane zorunlu 3 tanede seçmeli ders vardı. Ben de sadece 6 tane zorunluyu seçtim ve "toplam kredi: 18/22" yazıyor. Acaba kredimi
doldurmamam mezun olmamı engeller mi?
Gaziantep Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı

Mezun olman için minimum ne kadar krediyi doldurman gerektiğini öğren. Gerekli krediyi doldurmazsan mezun olamazsın.

Toplam 60 akts gerekiyor diyor ben bu dönem 18 seçtim diğer dönem 22 seçsem sonraki yılımda da 20 20 seçsem mezun olabiliyorum yani değil mi?

Gaziantep Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı

Toplam 60 akts gerekiyor diyor ben bu dönem 18 seçtim diğer dönem 22 seçsem sonraki yılımda da 20 20 seçsem mezun olabiliyorum yani değil mi?
Alttan ders bırakırsan seneye tüm dersleri seçememe durumun olabilir. Bu dönem ne kadar alman gerekiyorsa hepsini al, seneye alırım diye riske girme bence.

Geri
Yukarı