Üniversite dil bölümü

Alehices

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben dil öğrencisiyim oturduğum yerin yakınında güzel nitelikli bir üniversite var bu üniversitede 2 tane dil bölümü var biri İngilizce öğretmenlik diğeri Fransızca mütercim tercümanlık ben öğretmen olmak istemiyorum geriye Fransızca tercümanlık kalıyor dil öğrenmeyi severim ama benim lisemde 2.yabanci dil Almanca ben bu bölüme girebiliyor muyum yoksa sadece 2.yabanci dili Fransızca olanlar mi girebiliyor? Gercekten cok istedigim bir bolum.

Öğretmenlik okuyunca öğretmen olacaksınız diye bir kaide yok. Çoğu kişi öğretmenlik yapmıyor. İkinci sorunuz olarak her Üniversite farklı şekilde alıyor. Ben şu an Fransızca okuyorum ama İngilizce Dil Sınavı ile girdim bazı Üniversiteler ise Fransızca sınav ile alıyor. Yani Üniversitenin adını verirseniz bakarım sizin için.

Öğretmenlik okuyunca öğretmen olacaksınız diye bir kaide yok. Çoğu kişi öğretmenlik yapmıyor. İkinci sorunuz olarak her üniversite farklı şekilde alıyor. Ben şu an Fransızca okuyorum ama İngilizce dil sınavı ile girdim bazı üniversiteler ise Fransızca sınav ile alıyor. Yani üniversitenin adını verirseniz bakarım sizin için.

Yıldız Teknik Üniversitesi.

Merhaba. Ben dil öğrencisiyim oturduğum yerin yakınında güzel nitelikli bir üniversite var bu üniversitede 2 tane dil bölümü var biri İngilizce öğretmenlik diğeri Fransızca mütercim tercümanlık ben öğretmen olmak istemiyorum geriye Fransızca tercümanlık kalıyor dil öğrenmeyi severim ama benim lisemde 2.yabanci dil Almanca ben bu bölüme girebiliyor muyum yoksa sadece 2.yabanci dili Fransızca olanlar mi girebiliyor? Gercekten cok istedigim bir bolum.
Fransızca öğretmenliği mi okuyorsunuz?

Evet 0'dan öğreniyorsunuz. Hazırlık sınıfı bunun için var zaten.

Çok teşekkürler kral umarim gelir YTÜ.

Evet 0'dan öğreniyorsunuz. Hazırlık sınıfı bunun için var zaten.
kral baktım ben böyle diyor
Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık hangi sınavla alıyor?

Kayıt Takvimi) Fransızca Yeterlik sınavı (FYS) yapılacaktır.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler kral umarim gelir YTÜ.

kral baktım ben böyle diyor
Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık hangi sınavla alıyor?

Kayıt Takvimi) Fransızca Yeterlik sınavı (FYS) yapılacaktır.
Fransızca Yeterlik Sınavı yapılıyor geçemezsen hazırlık okuyorsun işte geçersen de 1. sınıftan başlıyorsun.

Geri
Yukarı