Üniversite hazırlık geç başlamak

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bu sene vakıf üniversitesi seçeceğim ek yerleştirmelerde. Puanım 177 Eylül ortası gibi tercih yapacağız. Ancak istediğim 2 üniversite 20 Eylül'de açılıyor. Ve hazırlık şart ben sınıflar ve kurlar belli olduktan sonra gidince nereden başlarım? Sınava girer miyim? Pek bir şey kaçırır mıyım 10-15 gün geç başlarsak.

Büyük ihtimalle A1'den başlarsın, tekrar sınav yapmazlar. Ek yerleştirmeyle gelen arkadaşım vardı benim, öyle olmuştu. Tabii üniversitelerin farklı uygulamaları olabilir, bilemezyiz. İlk kurdan başlayacağın için de geç kalırsan çok bir şey kaybetmezsin yabancı dilin tamamen sıfır değilse. Gerçi tamamen sıfırsa bile arayı kapatırsın.

Büyük ihtimalle A1'den başlarsın, tekrar sınav yapmazlar. Ek yerleştirmeyle gelen arkadaşım vardı benim, öyle olmuştu. Tabii üniversitelerin farklı uygulamaları olabilir, bilemezyiz. İlk kurdan başlayacağın için de geç kalırsan çok bir şey kaybetmezsin yabancı dilin tamamen sıfır değilse. Gerçi tamamen sıfırsa bile arayı kapatırsın.

Liseyi de 5 sene okudum İngilizce ve Almanca gördüm. Almancam A1 seviyesinde Ingilizcem A2-B1 neyse zaten A1 olursam tekrar gibi olur herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı