Üniversite Hedefiniz ve Tavsiyeleriniz Neler?

• Konuyu başlatan Anıl Sezer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 3B
Peki okulu önerir misin? Bir de iş imkanı bakımından iyi midir? Diplomalı işsiz olmayı düşünmüyorum.

Üniversitelere göre değişiyor sistem. MAKÜ de çan eğrisi denen sistem var. Yani belli bir not sınırı yok. Sınıfın not ortalamasına göre sıralama var. Azcık düzenli not tutumu sonunda MAKÜ den sıkıntısız mezun olursun. İl konusunda ise bilirsin diye düşünüyorum. Burdur küçük bir yer. Bazen sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırıyorum. :D
Yanlış bilmiyorsam Bucak'da bilgisayar programcılığı var. Hocaların bize dediğine göre söyleyeyim. Not tutarsan azda çalışmayla mezun olursun. İş konusunda ise hep aynısını söylüyorlar. İlk önce hedefini belirle. Web programcısı yada işletim sistemi programcısı gibisinden. Yani bir yere fazla odaklanmak gerekiyor. Biz hepsini görüyoruz tercihi bize bırakıyorlar. Hangisinden iyi anlıyorsan ona yönel çok çalış, o yönde kesin iş bulursun gibisinden. :D

Yabancı dil bölümünden olduğumdan dolayı İngiliz Edebiyatı veya Tercümanlık bölümünü istiyorum. Şehir olarak net bir fikrim yok.

Boğaçhan sen Origin'den yazıyordun ama gerisi gelmedi?

Şöyle bir liste yaptım kendime. Sanırım sadece bunları yazacağım:
1. İstanbul Üniversitesi - İnşaat Mühendisliği (Ortalama sıra 32,000)
2. İstanbul Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği (Ortalama sıra 37,000)
3. Çukurova Üniversitesi - İnşaat Mühendisliği (Ortalama sıra 50,000)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı