Üniversite için 5000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
4000-5000

MertDengz

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
Merhabalar, endüstri mühendisliği okuyorum. 4000-5000 TL bütçem var. Laptop almak istiyorum. bu fiyat bandında R3 4300U işlemcili laptoplar gördüm. 4 yıl boyunca yeterli olur mu? Bu işlemciye sahip olan ya da deneyimlemiş birileri var mıdır? Evimde masaüstü güçlü bir PC var.

Merhabalar, endüstri mühendisliği okuyorum. 4000-5000 TL bütçem var. Laptop almak istiyorum. bu fiyat bandında R3 4300U işlemcili laptoplar gördüm. 4 yıl boyunca yeterli olur mu? Bu işlemciye sahip olan ya da deneyimlemiş birileri var mıdır? Evimde masaüstü güçlü bir PC var.
Acer swift 3 kulllanıyorum. Cihaz çok serin ve sessiz. Valorant, CS:GO, ETS 2 gibi oyunlar oynuyorum. İşimi görüyor ve ısınma sorunu yok. 1.2KG çok atik bir laptop. NVME M.2 bulunduruyor. 3700 TL'ye bayramda Hepsiburada üzerinden satın aldım.
@One Face N'oldu hocam?

Son düzenleme:
Acer swift 3 kulllanıyorum. Cihaz çok serin ve sessiz. Valorant, CS:GO, ETS 2 gibi oyunlar oynuyorum. İşimi görüyor ve ısınma sorunu yok. 1.2KG çok atik bir laptop. NVME M.2 bulunduruyor. 3700 TL'ye bayramda Hepsiburada üzerinden satın aldım.
Peki dostum unreal engine, autocad ve solidworks programlarında kasma donma yapar mı?
15 inç ile 14 inç arasında aslında büyük fark var ben büyük ekrana alışığım ama acer swift daha şık ve kullanışlı duruyor.

Bu program ekran kartı tabanlı çalışıyor diye biliyorum. R3 4300U'nun dahili grafik kartının performansını test etmediğim için bir yorumda bulunamam ama YouTube üzerinden bakmanı öneririm. AutoCAD'de falan hiç sorun yaşatmaz. Su gibi akar.
Hatta özellikle AutoCAD 2021 versiyonunu öneririm. Bir çok optimizasyon sorunu giderildi, en stabil ve hızlı çalışan sürümüdür.

Peki dostum unreal engine, autocad ve solidworks programlarında kasma donma yapar mı?

15 inç ile 14 inç arasında aslında büyük fark var ben büyük ekrana alışığım ama acer swift daha şık ve kullanışlı duruyor.
Solidworks sıkıntı yaratabilir. GPU çok güçlü değil çünkü. Ben aktif olarak VS kullanıyorum ve şikayetim yok.

Çok az aşabilirseniz bu daha tercih edilebilir bir model. 3500U model laptop ile AutoCAD'de nadiren kasma yaparken Solidworks biraz zorluyor. Unreal Engine U serisi laptoplarda kullanmak pek sağlıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı