Üniversite için bölüm seçmek

astroaudd

Hectopat
Arkadaşlar, şu anda 10. sınıfım ve ders çalışmaktan pek zevk alamıyorum, çalışmayı sevdiğim 1 2 ders var ama sadece onlar olduğu için çalışasım gelmiyor.
Bu sebepten ötürü ilerideki hayatımı geçirmek için sevdiğim bir şey yapmayı planlıyorum, ki bu da şu anlık müzik üzerinden gerçekleşeceğe benziyor.
Üniversitede müzik konusunda eğitim aldıktan sonra ne olabilirim, hayatımı rahatlıkla sürdürebilecek kadar para kazanabileceğim bir mesleğim olur mu?
Kafamdaki sorulara cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.

Arkadaşlar, şu anda 10. sınıfım ve ders çalışmaktan pek zevk alamıyorum, çalışmayı sevdiğim 1 2 ders var ama sadece onlar olduğu için çalışasım gelmiyor.
Bu sebepten ötürü ilerideki hayatımı geçirmek için sevdiğim bir şey yapmayı planlıyorum, ki bu da şu anlık müzik üzerinden gerçekleşeceğe benziyor.
Üniversitede müzik konusunda eğitim aldıktan sonra ne olabilirim, hayatımı rahatlıkla sürdürebilecek kadar para kazanabileceğim bir mesleğim olur mu?
Kafamdaki sorulara cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.
Olmaz.

Hocam müzik alanı çok geniş bir alandır, fakat çevre edinmeye çok bakar. O yüzden üniversiteye müzik bölümüne giderseniz bol bol çevre edinin, kafelere çıkın, sokaklarda söyleyin veya çalın, ama mutlaka o şehirde tanının, çevreniz çok geniş olsun, çok fazla sosyal olmanız gerekiyor. Sizin müzikteki gitmek istediğiniz alana göre değişir, isterseniz rap müzik bile yapabilirsiniz, size kalmış. Ama müzikte iş bulmak zordur, çok yetenek ister sevgiye pek bakmaz. Eğer yetenekli isen ve sosyalsen kazanırsın, diğer türlü aç kalırsın.

Müzik bölümüne girebilmek için, yetenek sınavlarında başarılı olmanız; bunu için de müzik eğitiminizin olması gerekir. Mesleğinizi hakkı ile icra ederseniz ve peşinden koşarsaniz her meslek para kazandırır. Tamamen kişiye bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı