Üniversite için Bulgaristan'a gitmek mantıklı mı?

Konuya nasıl girsem bilemiyorum, biraz karışık bir anlatım olacak ama umarım anlaşılabilir. Türkiye'de her geçen gün hayat pahalılaşıyor ve ben de bu durumdan bıktım. Refah seviyesi Türkiye'den daha yüksek bir ülkede üniversite okumayı düşünüyorum. Bana fazla masraf çıkarmaması için de Bulgaristan'ı mantıklı buldum. 2000 lira civarına Sofya'ya uçak bileti varmış. Pasaportu, vizesi ucuz. Hem çalışır hem okurum. Yoksulluk sınırı 189 euro, asgari ücret 286 euro imiş. Bu durumda tek dert dil gibi görünüyor. 3 ay sonra üniversite sınavına gireceğim o zamana kadar da öğrenebildiğim kadar bulgarca ve İngilizce öğrenirim. Sizin tavsiyeleriniz neler, Bulgaristan'a gitmek mantıklı mı? Gitsem toplam ne kadar masraf çıkar?

Bence değer çünkü yurt içi iyi özel üniversiteler bile neredeyse aynı para ayrıca yabancı arkadaşlarınla zorunda kaldığın için İngilizce daha iyi öğrenirsin ailem bana da aynı teklifi sundu ben reddettim çünkü ben parayı seven bir insanın ayrıca gelecek kaygım pek yok iş konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı