Üniversite için laptop mu telefon mu?

v1ncent

Hectopat
Bütçe 10000 TL civarı. iPhone 6S Plus kullanıyorum, sosyal medyada bile ısınma yapmaya başladı artık. Günde 3 kez de şarja bırakmak durumunda kalıyorum. Dil bölümünde olduğumdan dizüstü bilgisayara çok ihtiyacım olacağını düşünmüyorum fakat babam ille de dizüstü al diyor. Telefon yenilemek daha mantıklı değil mi sizce de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendislik ve mimarlık bölümlerinde şart gibi bir şey, diğer bölümlerde o kadar şart değil. Ancak hiç bilgisayarınız yoksa çok şart olmamakla beraber sizi kısıtlayabilir, örneğin bazı ödevlerinizi yapmakta zorlanabilirsiniz, bu durumda ucuz bir laptop almayı düşünebilirsiniz, bir sene sonra telefonunuzu da yenileyebilirsiniz.

Kardeşim dil bilimini bölümü okuyor. Hocalar ödev veriyor kompozisyon falan yazıyor PDF yapıyor. Ödev yapıyor yapıyor anlayacağın. Laptop almanı şiddetle öneririm. Eğitim mi telefon mu gibi oluyor bu sanırım. Diğer aktiviteleride rahatlıkla yapabilirsin. Tabii ki bu kişisel bir tercihte olabilir. Bilgisayarla belki hiç işin yoktur ve ödevleri telefondan da yapabileceksen sana kalmış. Masaüstü bilgisayarın varsa telefon tercih edilebilir belki.

Bütçe 10000 TL civarı. iPhone 6S Plus kullanıyorum, sosyal medyada bile ısınma yapmaya başladı artık. Günde 3 kez de şarja bırakmak durumunda kalıyorum. Dil bölümünde olduğumdan dizüstü bilgisayara çok ihtiyacım olacağını düşünmüyorum fakat babam ille de dizüstü al diyor. Telefon yenilemek daha mantıklı değil mi sizce de?
Galaxy Fold almak çıtırdan benim tarafımca mantıklı? Hem telefon hem de iPad gibi büyüyor. Sizce Technopat üyeleri? @v1ncent

Yeni konular

Geri
Yukarı