Üniversite İçin Laptop Önerisi

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, üniversitede kullanmak üzere bilgisayar seçmem gerekiyor ve kararsız kaldım.

Gündelik işlerin yanında birkaç oyun (Minecraft, LoL, belki EU4 ETS 2 ve CS2) ve çoğunlukla Matlab, Mathematica ve Python (Anaconda ve onunla gelen paket uygulamalar) gibi dillerde hesaplama ve simülasyon için kullanacağım.

Yurt dışından hediye olarak geliyor ve MacBook Pro M1 Pro almayı düşünüyorum. 14 inç ve 16 inç seçeneklerinin yanında 16 GB ve 32 GB RAM seçenekleri de var. 16 GB istersem almak isteyebileceğim Windows laptoplarla arada 100-200 dolarlık bir fiyat farkı kalıyor. Referans laptop ASUS Zenbook 14X ve Lenovo Slim Pro 9I idi ancak 32 GB istersem 16 GB'a istenenden 300-400 dolar fazla fiyatı.

Sizce nasıl bir ürün almalıyım? 14 inç mi 16 inç mi istemeliyim? Daha doğrusu ekranı büyük istiyorum ancak ağırlık farkı etkiler mi? 32 GB'a ihtiyacım var mı ve değer mi? benzer ama biraz üstü fiyatlara M.2 Pro ya da M3 mü zorlamalıyım? Windows mu düşünmeliyim? Oyunlar çok önemli diyemem. MacBook Air almayı düşünmedim çünkü çok yakın fiyatlara denk geliyor. İkinci el ya da yenilenmiş almayı düşündüğümüz için.

İkinci el almamamı önerirseniz yenilenmiş seçenekler de var ve benzer fiyatlarda, bu konuda da fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBooK'den hiç anlamam ama 14 inç almamanızı öneririm. Kod yazmak için 14 inç küçük bir ekran. 2. Ekran kullanmayacaksanız 14 inç'ten uzak durun.

Geri
Yukarı