Üniversite kaydı yapıp gitmemek

WizardTR

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben ek tercihlerde bir üniversiteye yerleştim ancak yarın kaydı ve ders tercihlerini yapıp dondurabilirsem dondurmayı yoksa okula gitmemeyi seneye gitmeyi düşünüyorum. Bu süre zarfında şu an çalıştığım işte para kazanıp birikim yapmayı planlıyorum. Sorum şu eğer üniversiteye kayıt ve ders seçimi yapıp gitmessem kaydım silinir mi? Kayıt dondurmak zor bir iş mi benim gibi bir durumda gerekçeye ne yazarsam dondururlar?

1 sene gitmemezlik durumunda kaydın silinmez. Dondurursan daha iyi tabi.

Merhaba arkadaşlar ben ek tercihlerde bir üniversiteye yerleştim ancak yarın kaydı ve ders tercihlerini yapıp dondurabilirsem dondurmayı yoksa okula gitmemeyi seneye gitmeyi düşünüyorum. Bu süre zarfında şu an çalıştığım işte para kazanıp birikim yapmayı planlıyorum. Sorum şu eğer üniversiteye kayıt ve ders seçimi yapıp gitmessem kaydım silinir mi? Kayıt dondurmak zor bir iş mi benim gibi bir durumda gerekçeye ne yazarsam dondururlar?
O okula kesin gidecek misin yoksa bir daha mı gireceksin YKS'ye?

Okul öyle kolay kolay dondurmana izin vermeyebiliyor. Şu an sistem nasıl bilmiyorum ama kayıt yaptıktan sonraki sene sınava girdiğinde puanın bayağı bir etkileniyor. Oldu ki kayıt yaptırdın derslere girmedin herhangi bir sorun olmaz seneye gider dersleri tekrar alırsın.

Geri
Yukarı