Üniversite kaydını dondurunca bursa ve KYK yurt kaydına ne olur?

irreproachable

Hectopat
Hazırlığı tek dönemde geçtim, düzensiz öğrenci durumuna düşmemek için kayıt donduracağım. KYK burs yönetmeliği'ne göre kayıt donduran öğrencinin bursu, kuruma durumunun bildirildiği tarihi takip eden ödeme döneminden itibaren kalan süre kadar kesiliyor. Öğrencinin yeniden öğrenimine başladığını belgelendirmesi halinde bursun ödenmesine devam ediliyor. Yanlış anlamadığımdan emin olmak için soruyorum, ben eğer ki okulu dondurduğumu belirtmezsem burs almaya devam etmez miyim?

Ben dondurmuştum. Ertesi sene burs kazandım. Başvuruya dondurduğumu belirtmediğim için bursum 2022 şubat ayında kesildi. KYK'yı aradım 2022 Kasım ayında tekrar açıldı. İyi insanlara denk geldim çok yardımcı oldular bana.

Ben de merak ediyorum. KYK bursu bana çıkmamıştı, hazırlığı ben de tek dönemde bitirdim, sonra isteğe bağlı hazırlığı alıp derse katılmıyorum (öğrenci işleri bana bir şey olmaz dedi). Seneye KYK bursuna başvurursam engel olmaz diyenler var ama emin değilim.

Ben de merak ediyorum. KYK bursu bana çıkmamıştı, hazırlığı ben de tek dönemde bitirdim, sonra isteğe bağlı hazırlığı alıp derse katılmıyorum (öğrenci işleri bana bir şey olmaz dedi). Seneye KYK bursuna başvurursam engel olmaz diyenler var ama emin değilim.

Bende emin değilim şu anda.

Ben dondurmuştum. Ertesi sene burs kazandım. Başvuruya dondurduğumu belirtmediğim için bursum 2022 şubat ayında kesildi. KYK'yı aradım 2022 Kasım ayında tekrar açıldı. İyi insanlara denk geldim çok yardımcı oldular bana.

Peki dondurduğum sürede ödenmeyen burs sonra geri yatırılıyor mu?

Peki dondurduğum sürede ödenmeyen burs sonra geri yatırılıyor mu?

Ben bursun kesilme tarihine baktığımda 2022 Haziran gösteriyordu. Normalinden 2 sene önce. KYK'yı aradığımda durumu açıkladım bunun üzerine bursum donduruldu. Kesilme tarihide 2024 Haziran olarak güncellendi. Bursum bir sonraki dönem yani 2022-2023 dönemi kasım ayında tekrar yatmaya başladı. Hala daha devam ediyor. Dondurduğun dönemin geri ödemesi olmaz diye düşünüyorum çünkü bursunu da donduruyolar. Emin olmak için ara sor istersen.

Geri
Yukarı