Üniversite Kayıt Dondurma

Makaleler
14
Yer
Antalya
Üniversitedeyim, 2. dönem gitmeyeceğim, YKS için hazırlanıyorum. Kayıt dondurayım mı? Ne gibi artısı var kayıt dondurmanın? Ders seçimi yapmadım gitmeyeceğim için, seçim yapıp da mı gitmeyeyim? Diğer bir soru ise ben kredi alıyorum, şu an 2. yılımdayım kredinin. Kayıt dondurursam kredi tümden iptal mi olur? Eğer yeniden YKS girip başka bir üniversiteye yerleşirsem kalan 2 yıllık krediyi de verecekler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dondurduktan sonra ilişki kesiliyor ise kredi durur ve geri ödemen gerekebilir.
Başka yerleşme ile sil baştan kredi almak zorunda olursun.

Dondurdugun zaman kredi alimin durur, geri açılınca başlar diye biliyorum. Yks ile başka bir üniversiteye gidersen gerekli belge vs vererek almaya devam ediyorsun galiba. Bende böyle bir şey düşünüyorum. İnternette böyle bir bilgi buldum. Bakalım takipe aldım bilen söylesin.

Dondurdugun zaman kredi alimin durur, geri açılınca başlar diye biliyorum. Yks ile başka bir üniversiteye gidersen gerekli belge vs vererek almaya devam ediyorsun galiba. Bende böyle bir şey düşünüyorum. İnternette böyle bir bilgi buldum. Bakalım takipe aldım bilen söylesin.

Kredi alımımın duracağını tahmin ediyorum ben de ama asıl soru üniversite değiştirdiğimde benim şu an kalan hakkım kadar mı kredi verilecek? Yoksa tekrar 4 sene olarak mı baz alınacak? Ya da hiç mi verilmeyecek :d

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı