Üniversite mi yoksa bölüm mü daha önemli?

Hocam zaten konu sahibine anlatmak istediğim bir şeyler yapmak için üniversiteye ihtiyacı olmadığı ancak fikrinize saygı duyarım herkes farklı anlayabilir.

Peki yurt dışında çalışmak için okuduğum üniversitenin bu kadar önemi var mı?
Evet var ama Türkiye'de ki kadar önemli değil. Şöyle bir avantajı oluyor büyük firmalardan iş teklifi alabiliyorsun.

Hocam zaten konu sahibine anlatmak istediğim bir şeyler yapmak için üniversiteye ihtiyacı olmadığı ancak fikrinize saygı duyarım herkes farklı anlayabilir.
Üniversiteye ihtiyacım var aslında, şu anda kadar yazılımla ilgili bir şey yapmadım, üniversitedeki amacım teorik bilgileri öğrenip projeler geliştirmek. Başka bir bölüm okursam yazılıma pek vakit ayırabileceğimi sanmıyorum öbür türlü ders görünce beni istediğim projeleri yaptıracak bir şey olacak öyle düşünüyorum ben.

Hocam yazılım için bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği olarak iki yolunuz var yazılım da sadece yazılım bilgisayarda hem PC hem yazılım oluyor ancak yazılım da bir eksisi yok yazılım haricinde PC teknik yapı vs öğrenirsiniz

İkisi de olur aslında da yazılım mühendisliği çoğu üniversitede yok bilgisayar mühendisliği her yerde var bu yüzden bilgisayar mühendisliği okurum.

İkisi de olur aslında da yazılım mühendisliği çoğu üniversitede yok bilgisayar mühendisliği her yerde var bu yüzden bilgisayar mühendisliği okurum.

Hocam size böyle anlattigima bakmayın bende lise son öğrencisiyim ancak tercih yapmak için bayağı uzun süre araştırma yaptım o yüzden bu şekil yazıyorum kendi fikirlerimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…