Üniversite mi yoksa bölüm mü daha önemli?

İkisi de ABD'de üst kesimden zengin ailelerin çocuklarının gittiği "prep school" denilen okullardan mezun olup Harvard'ı yarıda bırakmışlar.

Benzer şekilde Harvard'ı yarıda bırakmış. Bunu da ancak Microsoft tarafından iş teklifi alıp okulu bırakması için ikna edildiğinde yapmış.

Daha lisedeyken CIA'den teklif almış, önemli şirketler de dahil olmak üzere bu alanda pek çok iş yapmış. Yani insanların yapmak için üniversiteye gittiği şeyleri daha öncesinde yapmış, yapabileceğini düşünmemiş, yapmış.

Şimdi sizce bu örnekler konu sahibi için iyi örnekler mi? Böyle kenardan köşeden duyma şeylerle insanların hayatını etkileyebilecek gerçeklikten uzak tavsiyeler vermeden önce bir düşünün. Konu sahibi de bu şekilde düşünüyor olabilir çünkü günümüzde çok popüler bir anlatı ama söylediğim sebeplerden gerçekçi değil.

Hocam zaten konu sahibine anlatmak istediğim bir şeyler yapmak için üniversiteye ihtiyacı olmadığı ancak fikrinize saygı duyarım herkes farklı anlayabilir.

Hocam zaten konu sahibine anlatmak istediğim bir şeyler yapmak için üniversiteye ihtiyacı olmadığı ancak fikrinize saygı duyarım herkes farklı anlayabilir.
Üniversiteye ihtiyacım var aslında, şu anda kadar yazılımla ilgili bir şey yapmadım, üniversitedeki amacım teorik bilgileri öğrenip projeler geliştirmek. Başka bir bölüm okursam yazılıma pek vakit ayırabileceğimi sanmıyorum öbür türlü ders görünce beni istediğim projeleri yaptıracak bir şey olacak öyle düşünüyorum ben.

Üniversiteye ihtiyacım var aslında, şu anda kadar yazılımla ilgili bir şey yapmadım, üniversitedeki amacım teorik bilgileri öğrenip projeler geliştirmek. Başka bir bölüm okursam yazılıma pek vakit ayırabileceğimi sanmıyorum öbür türlü ders görünce beni istediğim projeleri yaptıracak bir şey olacak öyle düşünüyorum ben.

Hocam yazılım için bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği olarak iki yolunuz var yazılım da sadece yazılım bilgisayarda hem PC hem yazılım oluyor ancak yazılım da bir eksisi yok yazılım haricinde PC teknik yapı vs öğrenirsiniz

Hocam yazılım için bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği olarak iki yolunuz var yazılım da sadece yazılım bilgisayarda hem PC hem yazılım oluyor ancak yazılım da bir eksisi yok yazılım haricinde PC teknik yapı vs öğrenirsiniz
İkisi de olur aslında da yazılım mühendisliği çoğu üniversitede yok bilgisayar mühendisliği her yerde var bu yüzden bilgisayar mühendisliği okurum.

İkisi de olur aslında da yazılım mühendisliği çoğu üniversitede yok bilgisayar mühendisliği her yerde var bu yüzden bilgisayar mühendisliği okurum.

Hocam size böyle anlattigima bakmayın bende lise son öğrencisiyim ancak tercih yapmak için bayağı uzun süre araştırma yaptım o yüzden bu şekil yazıyorum kendi fikirlerimi

Geri
Yukarı