Üniversite minimum staj çalışma saatleri

Arkadaşlar merhaba. Üniversitede aşçılık okuyorum ve staj zorunluluğumuz var. Naylon staj yaparak risk almak istemediğim için en az ne kadar çalışabileceğimi öğrenmek istiyorum. Otel tanıdık günlük yarım saat 1 saat gidip gözüksem yeterli olur mu yoksa illa 8 saat çalışmak zorunda mıyım? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Naylon yapıp yapmadığını açık vermediğin sürece anlamazlar. Ben mesela tanımadığım bir yerde inşaat şantiyesinde 30 iş günü staj yapmıştım. Normalde 08:00-17:00 olan çalışma saatini ben 10:00-16:00 arası yaptım. Yapılan işlerden telefonla bir kaç adet fotoğraf çekip, işin nasıl yapıldığı ile ilgili bir kaç satır yazı yazıp kalan sürelerde ustalarla geyik yapmıştım. Akşam ise dosyaya temizce geçirdim ve fotoğrafları ekledim. Staj mülakatında ise dosyamı incelediler 3 adet soru sordular ve 2 tanesini cevapladım geçtim.

Naylon yapıp yapmadığını açık vermediğin sürece anlamazlar. Ben mesela tanımadığım bir yerde inşaat şantiyesinde 30 iş günü staj yapmıştım. Normalde 08:00-17:00 olan çalışma saatini ben 10:00-16:00 arası yaptım. Yapılan işlerden telefonla bir kaç adet fotoğraf çekip, işin nasıl yapıldığı ile ilgili bir kaç satır yazı yazıp kalan sürelerde ustalarla geyik yapmıştım. Akşam ise dosyaya temizce geçirdim ve fotoğrafları ekledim. Staj mülakatında ise dosyamı incelediler 3 adet soru sordular ve 2 tanesini cevapladım geçtim.
Kardeşim okuldan uzaktayım o yönden iyi ama görüntülü arayabiliyolar bazen ve naylon büyük suç evrakta sahteciliğe giriyo formalite icabı bi yarım saat orda dursam olurmu. Üstelik hocaya staj evraklarımı götürdüğüm de 3 kere sordu naylon yapmıyorsun demi diye benden çok şüpheleniyor ve stajım 1 dönem yani 4 ay biyerden açık vermemem lazım bu en güvenlisi. Yasal olarak 8 saatin üstünde staj yaptıramazlar 8 saatin altında yapabilirmiyiz bunu soruyorum.

Görüntülü arıyorlarsa ve dediğin gibi şüphe çekiyorsan mecbur yapacaksın kaçarın yok, en ummadığın vakitlerde görüntülü ararlarsa ve yerinde olmadığını fark ederlerse ayvayı yersin. 8 saatin altında yapabilirsin ve iş yeri sahibi ile görüş halden anlarsa daha az saat staj yapman konusunda yardımcı olur belki.

Bende staj yapıyorum lise stajı, ve haksızlık yapmadığım için mutluyum, siz haksızlık yapıyorsunuz, böyle yaptığınız için hiçbir zaman işçilere karşı empati oluşturamayacaksınız, eğer staj yapmayıp hile yapacaksanız hayatınızda başarısız olmanızı dilerim!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı