Üniversite ödevim için bana fikir verir misiniz?

darendeliveli

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Selamün aleyküm tüm THT ailesi, benim bir fikre ihtiyacım var, üniversite final ödevim bir nevi bu konuda. Bana fikir verebilirseniz çok sevinirim çok yardımcı olmuş olursunuz, bu ödev için yönlendirmeniz bile beni fazlasıyla mutlu eder.

22.png

17.png

ödev konusu

İletişim teknolojilerini bağlamında yeni fikir geliştirme.
Dijital ortama taşıyacagınız fikrinizi – uygulamnızı – e-dönüşümünüzü adına ne diyorsanız aşağıdaki konulara dikkat ederek ve bu konularda neler yapacağınızı anlatarak proje dosyası şeklinde PDF formatında, ödevinizin dosya adı; (adınız soyadınız ve numaranız) olacak şekilde sisteme ödev tarihine ve saatine kadar yükleyiniz.
• Fiktinizi internet ortamında olup olmadığına varsa nasıl uygulandığına muhakkak bakınız. Fikrinize yakın fikirler uygulamaya koyulmuş olabilir; siz mevcut uygulamaları inceleyerek yayınlanan fikirlerin iyi yönlerini artılarını alıp kendi senteziniz ile yeni bir fikir de geliştirebilirsiniz.
• Fikrinizle ilgili mobil uygulamalar var mı araştırın. Mobil tarafta zaten kullanılabilen bir uygulamayı kol saatine gözlüğe yani giyilebilir teknolojik bir kıyafete taşımanız her zaman tutmaz, zaten ben bunu telefondan halledebiliyorum bunun için neden böyle bir ek ekipman giyeyim demesinler.
• Endüstri 4.0- nesnelerin interneti, yapay zeka, sensör teknolojileri, robotlar vb. güncel konularda fikrinizin desteklenebilmesi adına araştırma yapın. Neler yapılmış neler yapılabilir sınırlarımız neler bakın.
__________________________________________________ _____________.
• Öncelikle fikrinizi bir-iki parağraf anlatınız.
• Neden bu fikre ihtiyaç duyulacak.
• Fikrinizin topluma insanlara faydaları-kolaylıkları neler(kazanımları)
O zamandan tasarruf.
O maddi kazanımları.
O manevi kazanımları.
O güvenlik seviyesinin artırılması.
• Neden bu fikri insanlar kullanacak.
• Fikriniz iletişim teknolojilerinin neresinde.
• Güvenirlik nasıl sağlanacak.
• Kişisel veriler mahremiyet konularında neler yapılacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı