Üniversite öğrencisi 3 aylığına fabrikaya girebilir mi?

kerim994

Picopat
Daha fazla  
Sorum yukarıdaki şu an mezunum 27 gün sonra YKS'ye gireceğim ve 3 aylık bir boşluğum olacak. Fabrikaya başvuru vermeyi düşünüyorum ama işe alırlar mı? İşten çıkarken sorun yaşar mıyım? Bir de galiba 3 ay çalışmadan çıkamıyormuşum galiba bunun hakkında bilgili olanlar yazabilir mi rica etsem? (garsonluk vs yapmak istemiyorum maaşı ne kadar fazlaysa üniversiteye o kadar para biriktirmem lazım)

3 ay çalışmadan çıkamıyorsun gibi bir şey yok, ama fabrika 3 ay sonra gidecek adamı çalıştırır mı pek sanmıyorum, fabrika maaşlarıda öyle yüksek değil, seni başlatacakları fiyat asgari ücretin bir tık üstü olur

Girerken 3 ay sonra çıkacağını söylemezsen daha iyi olur. Üstüne bir de şimdi çoğu fabrika askerlik yapılıp yapılmadığına bakıyor.

Üniversite öğrencisi olduğunu söylemezse sorun olmaz bence direkt normal işçi gibi girer çalışır çıkar.

O fiyat bana yeterli, zaten 3 ay için. Girerken tabikide 3 aylığına çalışıcam felan demiycem, çıkarken yapamadım vs vs bi bahaneyle çıkıcam sorun olurmu

Üniversite öğrencisi olduğunu söylemezse sorun olmaz bence direkt normal işçi gibi girer çalışır çıkar.
İşte o sorun olurmu girip çıkmak onu bilemiyorum bide soruda olduğu gibi 3 ay çalışmadan çıkılmıyomuş dedi bana biri o kafama takıldı

Yok kardeşim 3 ay çalışmadan çıkılmıyor diye bir şey yok, sadece senin için sıkıntı olan şey ihbar süresi. 6 aydan az çalıştığın için sana 2 haftalık ihbar süreni ya kullandıracaklar ya da 2 haftalık ihbar süresi ücretini maaştan kesecekler.

Onada baktım işten ayrılmadan 2 hafta falan önce istifa dilekçesi vermem gerekiyormuş doğrumu

Onada baktım işten ayrılmadan 2 hafta falan önce istifa dilekçesi vermem gerekiyormuş doğru mu?

Evet doğru. 2 hafta önceden haber veriyorsun çıkacağını. Ayrıca girerken 3 ay çalışacağını söyleme. 3 ay geçtikten sonra sessizce istifanı verir çıkarsın. İşi de eleman.net gibi sitelerden bulabilirsin. Kolay gelsin.

Onada baktım işten ayrılmadan 2 hafta falan önce istifa dilekçesi vermem gerekiyormuş doğrumu
Evet doğru 2 hafta önceden dilekçeni vereceksin. Ayrıca unutmadan o 2 haftalık ihbar süresinde 2 saat erken çıkabilirsin, maaşından kesinti yapamazlar.

Türk Borçlar Kanunu'nun 421. maddesinde iş arama izni; "İşveren, belirsiz süreli hizmet sözleşmesinin feshi hâlinde, bildirim süresi içinde işçiye ücretinde bir kesinti olmaksızın, günde iki saat iş arama izni vermekle yükümlüdür.

İşe bi girelimde 2 saat erken çıkma önemli değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…