Üniversite Online sınavda yeni sekme açmak anlaşılır mı?

Aynı tarayıcı içerisinden başka sekme açtığını anlayamazlar ama o sekmeye geçiş yaparsan senin başka bir sekmede olduğunu algılayıp bu bilgi onlara gönderilebilir ve kopya çektiğin anlaşılabilir, yeni açılan sekmede ne yaptığını göremezler ama şüphelenebilirler. Eğer şuan ki tarayıcıda başka sekmeye geçmeden ikinci bir tarayıcı açarsan mesela sınav sekmesi Google Chrome'da iken Microsoft Edge'de sekme açarsan bunu da algılayamazlar. Tabii kullandıkları ortama göre bu değişir sınav süresi boyunca bilgisayar işlemlerini takip eden bir yazılım yüklettiriyorlarsa yine algılayabilirler.

Üniversitene göre değişir. Anadolu açık öğretim de hiçbir şey yapamazdık çünkü; direkt tarayıcıdan uyarı gelirdi. Dikkate almazsan sınavı iptal ederdi sisteme bak be. Benim kendi örgün üniversitem de istediğim gibi at koştururdum hiçbir sorun olmazdı.

Benim de bir arkadaş açık öğretimde windowstuşu+Tab yapıp yan masaüstüne geçince bile anlaşılıyor mu merak ettim? Otomatik tam ekran yapıyor diye telefonda vs. bakıyoruz diyordu. Sonuçta tam ekrandan çıkmamış oluyorsun.

Benim de bir arkadaş açık öğretimde windowstuşu+Tab yapıp yan masaüstüne geçince bile anlaşılıyor mu merak ettim? Otomatik tam ekran yapıyor diye telefonda vs. bakıyoruz diyordu.
Onu denemedim hiç. Ancak ana ekranınızda sınav ekranı gidince de uyarı verirdi. Gerçi şu an online sınav yapmıyor açık öğretim. Ama olursa çok riskli. Bence risk almaya değmez. Telden veya başka bir şeyden bakmanızı öneririm.

Onu denemedim hiç. Ancak ana ekranınızda sınav ekranı gidince de uyarı verirdi. Gerçi şu an Online sınav yapmıyor açık öğretim. Ama olursa çok riskli. Bence risk almaya değmez. Telden veya başka bir şeyden bakmanızı öneririm.

Ben açık öğretimde değilim zaten de merak ettim sadece örgün eğitim bizim. Geçen sene bizde de ona benzer bir sistem yapmışlardı ama çoğu hoca ödev verdi sınav yapmak yerine. Bir de bu sene derslerin hemen hemen yarısı Online olduğu halde bütün sınavlar yüz yüze zaten.

Aynı tarayıcı içerisinden başka sekme açtığını anlayamazlar ama o sekmeye geçiş yaparsan senin başka bir sekmede olduğunu algılayıp bu bilgi onlara gönderilebilir ve kopya çektiğin anlaşılabilir, yeni açılan sekmede ne yaptığını göremezler ama şüphelenebilirler. Eğer şuan ki tarayıcıda başka sekmeye geçmeden ikinci bir tarayıcı açarsan mesela sınav sekmesi Google Chrome'da iken Microsoft Edge'de sekme açarsan bunu da algılayamazlar. Tabii kullandıkları ortama göre bu değişir sınav süresi boyunca bilgisayar işlemlerini takip eden bir yazılım yüklettiriyorlarsa yine algılayabilirler.
Algılayamaz mı bilmiyorum ama sınav ekranı olan sekmeyi bir kere açtıktan sonra o sekme aşşağı indirilirse veya başka bir şey açmaya kalktığında uyarı verip sınavı bile iptal ediyordu. Yani sınav ekranı olan sekmeyi açtığınızda artık ekranınızda o sekme açık olacak sadece. Yoksa sıkıntıydı. Yani her şey açılan o sınav sayfasının sekmesine bağlıydı.

Herkes kopya çekiyordu 1 soruya bakıyım dedim sınav sekmesi açıkken alttan bir google daha açtım artık ne olacak merak ediyorum.Ortak bir sınav olduğu için fakültenin hepsi giriyor bu kadar uğraşacaklar mı bilmiyorum.Umarım sıkıntı çıkmaz.Benim ne yaptığımı göremiyorsa çok kolay çürütebilir virüs programına girdim diye ama ne yaptığımı görüyorsa sekmede zaten işim bitti.

Javascript araciligi ile bunu anlayabiliyorlar. Farkli iki tarayici kullandiginizda da anlayabilirler. Farkli bir cihaz kullanin ya da sanal makinede sinavi cozerken ana makineden kopya cekin.
Peki PC'den sinava girilp telefondan internet uzerinden bakinca anlasilabilir mi? Teorik olarak soruyorum tabii ki.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı