Üniversite sınavı için yurtta kalmak

Dino Ortolani

Hectopat
Üniversite sınavı için yurtta kalmayı düşünüyorum. Bu yurt normal bir yurt değil, üniversite sınavına yönelik çalışan bir yurt ama yaşadığım yerin uzağında kalıyor ve ayda 2 kere falan izinler oluyor eve gitmek için, ben o zamanlarda gitmeyi düşünmüyorum. Fazla özlem çeken bir insan değilim.

Her neyse, asıl konuya gelecek olursak; bu sene YKS sınavına girenlerden biriyim ama çalışmaya geç ve düzensiz başladım, o yüzden de iyi bir sonuç beklemiyorum. Temelim biraz sıkıntılı sayısal derslerde.

Kalacağım yurt da Süleymancıların yurdu. Bu arada Esentepe yani hocalarla da konuştuk, bilgi aldık, yoğun bir çalışma tempoları falan.

Benim merak ettiğim; şimdi yüzeysel mi anlatıyorlar böyle yerler, yoksa sıfırdan mı? Ben acaba çok zorlanır mıyım temelim sağlam olmadığı için?

1 yıl boyunca kalacağım bu arada, önümüzdeki sene olan YKS 2022'ye kadar.

Normal sözel bölümündeydim lisede ama artık malum sözel bölümü ölü bir bölüm olduğu için ya eşit ağırlığı zorlayacağım ya da sayısalı.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Acaba 1 yılda olacak bir şey mi? Bayağı deneme falan da çözdüreceklerinden bahsettiler. Hangi yayınlarından çözeceklerinden de örnek verdiler. Bana katkısı olur mu buranın? Ben elimden geleni yapacağım bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tarz yurtları tavsiye etmiyorum. Amaçları ders değil çünkü. Kişilerin beyinlerine de kendi fikirlerini aşılamaya çalışıyorlar. Eğer evinde çalışma ortamın varsa, kendine ait bir odan, internetin var ise İnternet üzerinden seviyene göre tüm derslere çalışabilirsin veya doping hafıza alabilirsin ( fiyatı gayet uygun ) . Bu sene bir tanıdığım doping hafıza ile hazırlandı sınava ve tıp bekliyor. Onun dışında yurda vereceğiniz parayla anlamadığın konular için özel ders alabilirsin. O tarikatı benimsemek istiyorsan gidebilirsin yurtlarına ama eğitim için doğru bir tercih olmaz BENCE .

O tarz yurtları tavsiye etmiyorum. Amaçları ders değil çünkü. Kişilerin beyinlerine de kendi fikirlerini aşılamaya çalışıyorlar. Eğer evinde çalışma ortamın varsa, kendine ait bir odan, internetin var ise İnternet üzerinden seviyene göre tüm derslere çalışabilirsin veya doping hafıza alabilirsin ( fiyatı gayet uygun ) . Bu sene bir tanıdığım doping hafıza ile hazırlandı sınava ve tıp bekliyor. Onun dışında yurda vereceğiniz parayla anlamadığın konular için özel ders alabilirsin. O tarikatı benimsemek istiyorsan gidebilirsin yurtlarına ama eğitim için doğru bir tercih olmaz BENCE .
Tanıdığınız Doping Hafıza'dan memnun mu?

@Blacksidemre

Hocam bir süre aralarında kalmış ve kendileriyle kavga ederek ayrılmış birisi olarak söyleyebilirim ki, böyle yurtlar pek de sağlıklı değil. Ayrıca sizden yüksek meblağ para isteyip hoca getireceğiz size ders anlattıracağız vesaire de demişlerdir. Ben önermiyorum. Boş mevzu bana göre. Zaten zeki olan öğrencilerin beynini yıkayıp yurtlara çekiyorlar(kendimden kasıt Samsun'un en iyi Anadolu lisesinden mezunum) sonra da diyorlar biz şu kadar ilk 1000'e öğrenci soktuk. Adam sen olmasan da girecekti zaten. Okulumda beraber okuduğum öğrencileri çok bilgili ve donanımlı, Atatürkçü insanlardı ancak kendileri içten içe Atatürk düşmanıymış. Öğrendikten sonra tekmeyi basmıştım.

Tanıdığınız Doping Hafıza'dan memnun mu?

@Blacksidemre
Evet konu anlatımları gayet anlaşılır ve her konu sonrası pekiştirmek için sorular var. Ardından derslerde çözdüğün soru sayısına göre diğer pek çok kişiyle yarışma imkanın oluyor ve gayet motive edici bir sistem. Yapamadığın soruları sorabildiğin bir sistemi var. Ama sana belli bir hak tanıyor. Mesela 100 tane yapamadığın soruyu bize sorabilirsin diyorlar. Fazlasını sormak için ücret ödemen lazım tekrar. Evden sınava hazırlanan kişiler için gayet güzel bir yol bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı