Üniversite sınavı tavsiyeleriniz

wruno967

Hectopat
Belirli sebeplerden dolayı surekli erteledigim sınav sürecinde bugune geldim. Elimde TYT matematik (geometrisini cozmeden) denemelerde 25-26-27 net yapıyorum. Bir de 3 ünitesini 4 kere izleyip izleyip bıraktıgım bir TYT kimyam var. 11. sınıfın 2. döneminde acıga gectim. Sayısal derslerle aram iyi, severek yapıyorum. Bazı yerlerde goruyorum fizigi matematigi vs kafada cok buyutenler varmıs. Yani sayısal derslerle bir sorunum yok, altyapım fena degil. Sene basında ısrarla reddettigim dershane sistemini simdi mumla arıyorum. Dershaneye sadece ders olarak bakıyordum, halada hiçbir kurumun verdigi egitimin YouTube'daki videolardan faydalı olacagını dusunmuyorum. Ama is derste bitmiyormus bunu yeni anladım. Arkadaslarla yaptıgın bos muhabbetler, hocanın yeri geldiginde yaptıgı boşların vs bile psikolojik olarak bir katkısı varmıs simdi anladım. En önemlisi de disiplini saglayamadım kendi basıma. Sonuç olarak yanlıslar yaptım. Bu hafta geri dershaneye dönmek icin 1 hafta denemeye gittim her şey icin fazla geçti. Onlar AYT konularını bitirmeye yakınken ben daha TYT konularını bilmiyorum dolayısıyla dersin bana bir katkısı olmadıgı icin gitmedim. Kısaca durumum bu şekilde, bu saatten sonra nasıl bir yol izlemem gerekir sizce? Bircok kez koc aradım internette ama sesli bir konusmadan ne kadar fayda görurum bilemedigim icin hiç denemedim. Bu saatten sonra TYT'yi birakıp AYT mi baslamalıyım? Veya sonraki sezon icin bir dershaneyle mi görusmeliyim? Kafamda fazlaca soru var. İnternet ustunden deneyip olumlu sonuç aldıgınız koclar varsa da söylerseniz sevinirim. (TYT genel deneme 55-65 arası geliyor)

Erteleme. Diğer sene sınava giremeyecekmişsin gibi bu seneki sınava çalış. Öyle miydi böyle miydi diye düşünmene gerek yok. TYT ve AYT'yi birlikte götürebilirsin.

TYT salip AYT gecmen gerek. AYT de eger TYT icinde bilmedigin bir konu ile karsilasirsan o konuya calisip devam edersin. Her konu girisinde az biraz TYT tekrari yapiliyor AYT fen konularinda. Matematik icin adamakilli calismak en dogrusu olur.

Geri
Yukarı