Üniversite sınavına hazırlanmaya nereden başlanmalı?

wowgenerals

Kilopat
97 Doğumluyum lise 1. sınıfta sağlık sebeplerinden dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım ve öğrenim hakkımı kaybettim. Şu an lise 3. sınıftayım özel bir akşam lisesinden liseyi bitirmekteyim fakat öğrenim çok zayıf yeterli olacağını düşünmüyorum ve matematik konusunda sıfırım arkadaşlar öyle söyleyebilirim özellikle müfredatı kaçıralı çok uzun zaman oluyor. Hedefim orta seviyenin biraz üstünde iyi bir üniversite kazanıp bilgisayar mühendisliği okumak. Bu benim için gerçekçi bir hedef çünkü bilgisayarın hem yazılım hem donanım olarak bu yaşıma kadar içinde bulundum ve bunu gerçekten istiyorum. Fakat bakıldığı zaman doğru dürüst bir üniversite için puanlar 370 420 arası değişiyor ya da benim doğru dürüst tanımım bu. Özetle sayısal puanı olarak bu puanı hedefliyorum matematik ve fen çalışmaya başlamak istiyorum önümde 2 seneye yakın bir süre var şimdiden başlamak gerektiğine inanıyorum çünkü diğer Türkçe sosyal vesaire onlarda da zayıfım. Sizce nereden tutmam lazım bu işin ucunu? 2 sene hedeflediğim puanı yapmak için ideal mi? İnternet'te bir sürü kaynak kitap satan ve öğreteceğini garanti eden siteler mevcut fakat benim konumumdaki birinin bu kitapları almasının sonucunda hüsran olması muhtemel diye düşünüyorum (örnek doping hafıza). Yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay kaynaklar alıp video üstüne soru çözümü yaparsın. Bu sana temel kazandırır. Sonra orta seviye kaynaklarla konuları bir kez daha tekrar edip oturtursun. Önünde uzun bir yol var umarım başarırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı