Üniversite Sınavında Meslek Liselerine Ek Puan Veriliyor mu?

GodlessGame

Decapat
Arkadaşlar hemen saadete geliyorum. Biliyorsunuz. YKS'de sınav sonucumuza OBP ekleniliyor. Bu OBP normal'de 0,12 ile çarpılıyor fakat meslek liselerinde 0,18 miş. Bu doğrumu gerçekten meslek liselerine 0.18 ile çarpılıp veriliyor. Çünkü araştırmalarıma göre bu sistem 2013'te kalkmış. Ben mesek lisesindeyim. Çalışmalarıma başladım. Yapabileceğime inanıyorum. Çünkü 45 ila 50 puan arası bir puan eklenecek bana. Ben de 330 350 falan alsam tamamdır. Fakat 0.18 ise verilirse 65 ile 70 puan gelecek. Eğer böyle bir ekstra puan alırsak üniversitelerde mi normal'e göre ekstralı olacak? Biz meslek liselerine bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

@Kara_faruk bu dönemde işler o kadar karışık sınava girilecek mi, nasıl girilecek onu bile bilmiyorum. Rehber hocalarınızla iletişiminiz varsa onlara sormanız daha doğru olacaktır.

Peki hocam 2020 sıkça sorulan sorular diye bölüm var orada bu yazıyor sizce doğru mudur yoksa hep yazıyorlar mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Screenshot_103.png

Okuduğun bölüm ile ilgili 2 yıllık bölümlerde ekstra puan alıyorsun diye biliyorum. Ama üstteki arkadaşın dediği gibi rehber hocana sorsan iyi olur.

Geri
Yukarı