Üniversite sonrası sosyal yaşam

Ardaus06

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 22 yaşındayım, hukuk fakültesi öğrencisiyim. 4 ay sonra üniversiteden mezun olacağım. Son öğrencilik dönemime girdiğim bu dönemlerde gelecek kaygısı ile gerilmeye başladım. İş güç kaygısının yanı sıra sosyal yaşantı açısından da kaygılarım var.

Derdimi anlatmadan önce kendimi özetlemem gerekirse, onlarca yakın arkadaşım var. Kimisiyle sık sık, kimisiyle daha nadir görüşsek de her zaman iletişim halindeyiz. Lisede ve üniversitede çok fazla arkadaşlıklarım oldu ve sosyal olarak dolu dolu yaşadım, her zaman takılacağım, mekan mekan gezeceğim ya da değişik şeyler deneyimleceğim insanlar oldu. 2 defa arkadaşlarımla erasmusa gittim. Villada sabahın 7sine kadar içip partilediğim zamanlar da oldu, arkadaşlarımla kumsalda sabahladığım da.

3 yıldır da birlikte olduğum bir sevgilim var.

Tüm bunların yanında son zamanlarda geleceğe dair kötü hissetmeye başladım çünkü üniversite bittiğinde herkes iş hayatına başlayacak, meşgul olacağı günler artacak ve kimileri başka şehirlere gidecek. 5 sene sonrasını hayal ettiğimde etrafımda sık görüştüğüm insan kalmazsa, ve özellikle lise ve üniversitede krallar gibi eğlendiğim zamanlara saplantılı bir şekilde kalırsam diye endişe etmekteyim.

Yetişkinlik dönemlerinde arkadaş edinmenin gerçekleşebileceği alanlar da çok sınırlı gözüküyor. Ve ben 30 yaşımda cumartesi günlerimi evde TV başında geçirmek istemem.

Özellikle işinde gücünde olan abi-ablalarım bu yetişkinlik evresinde arkadaş edinme olgusu ve yeni insanlarla tanışabilecek alanlar hakkında tavsiyeler verirse çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Dostum iş hayatında da yeni arkadaşlar edinirsin. Üstüne kültürel ve mesleki düzeyi en az senin kadar iyi insanlar ile tanışmak çok daha güzel bir duygu. Çalışmak bu hayatın gerçeği.

Geri
Yukarı