Üniversite Tercih Sorunu

Daha fazla  
Herkese Merhabalar,
Ben geçen sene virüs durumundan dolayı geçici olarak kendi ilimdeki üniversiteye, bilgisayar mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmıştım. Aslında daha iyi üniversiteleri kazanabiliyordum ama istediğim üniversiteler sıralamada daha yukarıdaydı. O yüzden bir daha sınava girmeye karar verdim. Dersleri bir nebze takip ediyordum ama daha çok kendim çabalayarak İngilizce yazılım kitaplarından kendimi geliştirmeye çalışıyordum. Yazılım ve bilgisayar geçmişim biraz olduğu için daha da üstüne katarak ilerledim. Ama bu durumdan dolayı bazı derslere ve birçok sınava girmedim. Doğal olarak çoğu dersten kaldım. Ama kendim çalışmaya devam ediyorum ve seneye bir daha şansımı deneyeceğim için pek sorun olduğunu düşünmüyorum. Sadece çoğu dersten kalma durumu ileride, iş hayatında bana sıkıntı yaratır mı ve bu notları hocalar dışında başkasının görme ihtimali var mı? Çünkü bu durumu açıklamaya çalışsam da anlaşılamayacağını düşünüyorum. Bilginiz varsa, yardımcı olursanız memnun olurum.
Teşekkürler

Notlardan ziyade mezuniyet derecene bakılır.
Seninle aynı sektöre girecek olan bir başka kişinin ortalaması senden daha yüksek ise, seni değil başkasını seçerler. Böyle ufak detaylar önemlidir.

Seneye istediğim üniversiteyi kazanabilirsem İngilizce hazırlıktan başlayıp devam edeceğim. Yani yine birinci sınıf okuyacağım. Yine de şu an okuduğum üniversitedeki ortalama etkili olur mu?

Seneye istediğim üniversiteyi kazanabilirsem İngilizce hazırlıktan başlayıp devam edeceğim. Yani yine birinci sınıf okuyacağım. Yine de şu an okuduğum üniversitedeki ortalama etkili olur mu?
Eğer tekrar kayıt yaparsanız, zaten şu an okuduğunuz bölümdeki öğrenci bilgileriniz siliniyor.
Sorun olacağını sanmıyorum. Sıfırdan başlamış gibi olursunuz.

Hayır, neden gitmeyeceğiniz yere tercih yaptınız puanınız kırılacak.

Çok ani oldu. İlk başta sınavdan dolayı moralim bozulduğu için motivasyonum kalmadı. Sonra bir de üstüne bir yıl kaybetmeme düşüncesiyle yazdım. Bir de virüsten dolayı tabi. Sonradan pişman oldum zaten. Gereksiz yere diploma puanım düştü. Haklısınız. Çok zor bir ihtimal olsa da, artık bir şekilde kazanmaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı