Üniversite tercihi tavsiyesi

MertEren94

Hectopat
YKS'ye ilk girişim, kafam karışıktı ve nasıl çalışacağımı bilmediğimden sürekli çalışmayı erteledim, sınava neredeyse hiç çalışmadım (1 yılda toplam 12 saat falan çalışmışımdır.) TYT'de hem zamanda da sıkıntı yaşadım, AYT zaten yok, dilim iyi diye dile güveniyordum ama o da çalışmadan olmuyormuş, size sorum mevcut sıralamalarım ile bir yere girmeli miyim yoksa tekrar mı çalışmalıyım? Bu sıralamalara göre öneriler varsa aşağıda yazdıklarıma uyan, önerebilirsiniz. eğer yoksa veyahutta daha iyisi olabilirse mezuna kalıp çalışmam için de önerebilirsiniz teşekkürler.

TYT 555.000
EA 400.000
SAY 640.000
SÖZ 70.00
DİL 30.000

Ankaradayım. Tercihim hem ortamı güzel hem de eğitimi güzel bir üniversite, ortamdan kastım öğrenciler aslında, daha sanat kültür açısından daha nitelikli, modern öğrenci kültürünün olduğu bir üniversite benim tercihim. Kendime de yeni şeyler katabileceğim bir üniversite olsun istiyorum. Öğrenci kulüpleri çeşitli ve aktif olan üniversiteler, kampüsü içerisinde yapılacak etkinlik olarak zengin, dediğim gibi kulüpleri aktif olan bir üniversite. Kısacası amacım kendime bir şeyler katabileceğim ve kafa dengi insanlar bulacağım bir üniversite (resim, bilişim, dil, hikaye yazarlığı gibi...)

Bölüm olarak da aklımda net bir bölüm yok, dilden bir bölüm olabilir, bilişimle ilgili bir bölüm olabilir, görsel sanatlar bölümü de olabilir tabi bunlar gerçekten işe yarar bölümlerse.
Benim düşüncem mesela Anadolu üniversitesinde ing öğretmenliği okurken bir yandan da uzaktan öğretimle 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak ve yapabilirsem DGS ile yazılım mühendisliğine geçmek.

İng öğretmenliği şu anda sadece TED ve Başkent ünide %50 indirimli tutuyor, eğer bu üniversiteler dediğim gibi sosyal etkinlikler bakımından iyiyse bu sene seçebilirim.
İnternette gördüğüm kadarıyla Eskişehir Anadolu Üniversitesi sosyal etkinlikler bakımından iyiymiş, bilginiz var mıdır? Bu dediklerime uyan üniversiteler önerebilir misiniz? Şu an girebileceğim bölümler veya da seneye girmek için çalışmam gereken bölüm, üniversiteler söyleyebilirseniz sevinirim.

(Anadolu Üniversitesi tanıdıklarım da beğenmişler, Akdeniz, Ted, Başkent, RGE'ye kıyasla Anadolunun ne gibi artı tarafları var?) bu arada genel olarak
detaylı cevaplar verirseniz mutlu olurum, cevap verenlere teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı