Üniversite ve oyun için laptop önerisi

Benim önerime gelirsek:

4050: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qnbey-001-p-HBCV00005954QV

4060:

Omen varken hiçbiri düşünülemez bence.

Omen'in eski modellerini kullandım Nitro V5 ve 16 kullandım. Nitro v5'lerin fan kontrolü kötü onu ayarladığın sürece mükemmel bilgisayar (panel olarak daha kaliteli olmasını isterdim)

Attığın Casper özellikle ısı konusunda sıkıntılı olduğunu çok gördüm (en son dün 3050 Ti modelli çok ısınan bir tane vardı) ki zaten 12.nesil diye saçma geliyor biraz

Önerdiğim bilgisayarların hepsinin bir sebebi var yani 40 bine geldiğimiz zaman Nitro biraz mantıksız hissetiriyor Omen dururken ama nitronunda işlemcisi avantaj sağlıyor yine de Omen'lar soğutma ve benzeri konuda çok iyi şahsen almak isteseydim Nitro ile Omen arasında kalırdım çünkü Omen i5 HX işlemcisi var ve Ryzen 7000 serisinden daha hızlı ama Nitro da R7 var bu da i5'ten daha iyi. Birinin kasası daha kaliteli diğerinin sıvı metal avantajı var. Iki bin daha çıkıp R7 modelini alabilirsin Omen'in. Karar verme konusunda sana bırakacağım çünkü ben bile burada tam karar veremem Omen HP'nin üst segment markası Nitro ise alt segment.

Nitro yu eklemeyi unutmuşun arkadaşlar zaten atmış

Bu arada attığın casper Ryzen 7000 serisinden daha kötü ve 13.nesil intel ile yarışamaz sitelere güvenme onlara kalırsa 3050ti li monster daha mantıklı

Benim önerime gelirsek:

4050: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qnbey-001-p-HBCV00005954QV

4060:

Omen varken hiçbiri düşünülemez bence.

Omen'in eski modellerini kullandım Nitro V5 ve 16 kullandım. Nitro v5'lerin fan kontrolü kötü onu ayarladığın sürece mükemmel bilgisayar (panel olarak daha kaliteli olmasını isterdim)

Attığın Casper özellikle ısı konusunda sıkıntılı olduğunu çok gördüm (en son dün 3050 Ti modelli çok ısınan bir tane vardı) ki zaten 12.nesil diye saçma geliyor biraz

Önerdiğim bilgisayarların hepsinin bir sebebi var yani 40 bine geldiğimiz zaman Nitro biraz mantıksız hissetiriyor Omen dururken ama nitronunda işlemcisi avantaj sağlıyor yine de Omen'lar soğutma ve benzeri konuda çok iyi şahsen almak isteseydim Nitro ile Omen arasında kalırdım çünkü Omen i5 HX işlemcisi var ve Ryzen 7000 serisinden daha hızlı ama Nitro da R7 var bu da i5'ten daha iyi. Birinin kasası daha kaliteli diğerinin sıvı metal avantajı var. Iki bin daha çıkıp R7 modelini alabilirsin Omen'in. Karar verme konusunda sana bırakacağım çünkü ben bile burada tam karar veremem Omen HP'nin üst segment markası Nitro ise alt segment.

Nitro yu eklemeyi unutmuşun arkadaşlar zaten atmış

Bu arada attığın casper Ryzen 7000 serisinden daha kötü ve 13.nesil intel ile yarışamaz sitelere güvenme onlara kalırsa 3050ti li monster daha mantıklı
Bravo kasasının aynısını Gamegaraj kullanıyormuş sanırım çok kötü yorumlar almış. Thin serisinden ağzı yanan çok oldu.

Monster ve casper almayın yeter...
Marka değil model seçimi yaparsa daha doğru olur. Bana kalırsa bu bütçelerde MSI'dan uzak durmalı. Acer varken de HP Omen önermem mesela.

Bu forumda açılan rehberlerin maksadı insanlara belirtilen markadan modeller aldırtmamak. Adam niye Victus alınmaz ya da niye Excalibur alınmaz diye rehber açıyor, geçmiş konularına bakıyorsun ben Casper sevmiyorum HP'den nefret ediyorum diyor. Bunu diyenler de laptop falan kullanmıyor yani. Maalesef bizim millet modele göre değil markaya göre yorum yapıyor.

Aslında asıl HP fanboyu sizsiniz. Hiçbirzaman HP markasının eleştirilmesini istemiyorsunuz ve markanın kötülenmesini istemiyorsunuz, anakart kalitesizliği, kasasının plastik olması ve Intel işlemcilerin 90 derecelere rahat ulaşması her şeyi açıklıyor, sizin gibileri dinleseydik şu an insanlar ağlıyor olacaktı forumlarda drop sorunum var diye, al oyna victusunla sen.

Bravo kasasının aynısını Gamegaraj kullanıyormuş sanırım çok kötü yorumlar almış. Thin serisinden ağzı yanan çok oldu.
Thin serisi berbat birşey tasarım konusunda kasası bencede kötü özellikle fazlasıyla ısınınıyordu. Bravo serisini denemedim ama özelliklerine göre tatlı görünüyor yinede Tuf fena durmuyor ama oda 144hz lik panel kullanmış Nitro nun paneli çok güzel tek aklımı karıştıran nokta alt segment olması çünkü alt segment bir laptop bu kadar fazla güzel özelliği olmaz aslında tek dezarvantajı ağırlık helios serisi hafif ama nitrolar özellikle v16 lar çok ağır. tek kötü yanı bu olsa gerek. bende şuan bilgisayar alıyor olsam aklım karışırdı omen çok iyi olsa bile nitro nun özellikleri çok iyi ama acelesi yoksa nitro 14 leri beklemesini tavsiye edebilirim (Amd 8.nesil işlemcilerle geliyorlarmış)

Aslında asıl HP fanboyu sizsiniz. Hiçbirzaman HP markasının eleştirilmesini istemiyorsunuz ve markanın kötülenmesini istemiyorsunuz, anakart kalitesizliği, kasasının plastik olması ve Intel işlemcilerin 90 derecelere rahat ulaşması her şeyi açıklıyor, sizin gibileri dinleseydik şu an insanlar ağlıyor olacaktı forumlarda drop sorunum var diye, al oyna victusunla sen.
Omen ile Victusları ayıralım. Hp nin Pavillion gaming rezaletinden sonra Victusa geçip hala ders almamalarını anlamadım.. Pavillion gaming tasarımı güzeldi fena değildi ama hataları giderilseydi daha iyi olurdu onun yerine victusa geçip tasarımı kötüleştirmeleri power limit eklemeleri ve sade tasarım olması fazlasıyla saçmaydı. Omen lar hep ayrı kafa oldu tabi Omen ların bazı serileri kötüydü ısınma problemi vb.. ama yeni çıkan serileri daha denemedim ve fazlasıyla hoş görünüyor. Victus hataları giderirse victus ta alınır. Monster ve Casper paraya kıymadan bile daha fazla adam akıllı laptop yaparlarsa onlarda alınır. En basitinden Monster Casper Soğutma konusunda azıcık daha geliştirse yada sıvı metal yapsa ve lütfen yeni nesil işlemciler için DDR5 Geçse panelleri az daha kaliteli yapsa sıkıntısı fazla kalmicak bide dandik ssd kullanmazlarsa fazla fiyat farkı oynamaz.

Thin serisi berbat bir şey tasarım konusunda kasası bence de kötü özellikle fazlasıyla ısınınıyordu. Bravo serisini denemedim ama özelliklerine göre tatlı görünüyor yine de TUF fena durmuyor ama oda 144Hz'lik panel kullanmış Nitro'nun paneli çok güzel tek aklımı karıştıran nokta alt segment olması çünkü alt segment bir laptop bu kadar fazla güzel özelliği olmaz aslında tek dezarvantajı ağırlık Helios serisi hafif ama Nitro'lar özellikle V16'lar çok ağır. Tek kötü yanı bu olsa gerek. Bende şu an bilgisayar alıyor olsam aklım karışırdı Omen çok iyi olsa bile Nitro'nun özellikleri çok iyi ama acelesi yoksa Nitro 14leri beklemesini tavsiye edebilirim (AMD 8.nesil işlemcilerle geliyorlarmış)

Omen ile Victus'ları ayıralım. HP'nin Pavilion Gaming rezaletinden sonra victusa geçip hala ders almamalarını anlamadım. Pavilion Gaming tasarımı güzeldi fena değildi ama hataları giderilseydi daha iyi olurdu onun yerine victusa geçip tasarımı kötüleştirmeleri Power limit eklemeleri ve sade tasarım olması fazlasıyla saçmaydı. Omen'lar hep ayrı kafa oldu tabii Omen'ların bazı serileri kötüydü ısınma problemi vb. Ama yeni çıkan serileri daha denemedim ve fazlasıyla hoş görünüyor. Victus hataları giderirse Victus'ta alınır. Monster ve Casper paraya kıymadan bile daha fazla adamakıllı laptop yaparlarsa onlarda alınır. En basitinden Monster Casper soğutma konusunda azıcık daha geliştirse ya da sıvı metal yapsa ve lütfen yeni nesil işlemciler için DDR5 geçse panelleri az daha kaliteli yapsa sıkıntısı fazla kalmacak bir de dandik SSD kullanmazlarsa fazla fiyat farkı oynamaz.

HP kullanıcılarını kandırması haricinde bir sıkıntı yok, soğutma sistemi iyi diye söyleniyor bir test yapıyorsun aslında cihazı soğuk tutan Power limitlemeleri, madem cihazın soğutması iyi nasıl 99 derecelere ulaşıp Power limit etkisine giriyor, işte bu yüzden HP Victus alınmaz.

1713451757254.png

HP kullanıcılarını kandırması haricinde bir sıkıntı yok, soğutma sistemi iyi diye söyleniyor bir test yapıyorsun aslında cihazı soğuk tutan Power limitlemeleri, madem cihazın soğutması iyi nasıl 99 derecelere ulaşıp Power limit etkisine giriyor, işte bu yüzden HP Victus alınmaz.

Eki Görüntüle 2171975
Bu Victus 15'e ait sanırım. Victus 16 bu kadar kötü olamaz zira G870 bile bu kadar limite sahip değil.

Bu da G870'e ait bir limit görüntüsü.

Eki Görüntüle 2172021
Hocam bu limit görüntüleri konfigrasyona göre maalesef çok değişiyor. Victus 15 ile Victus 16'nın limits sekmesi çok farklı. O attığınız limits sekmesi ile de benim G870'in farklı limits sekmesi var. Rings kısmı bende farklı oluyor ama rings kısmı zaten önemli değil önemli olan cpu ve gpu, Gpu kısmı da fena değil ama cpu kısmı berbat. Gerçi rings kısmı belki de aynı ama ben fark etmiyorum, rings için thermal yazdığını hatırlamıyorum onu şimdi Witcher 3 ile bir deneyim.

Eki Görüntüle 2172021
Ayrıca 120M ile thermal yemiyor elimdeki cihaz 720M mi ne yapıyordum thermal çıkıyordu BD Prochot ise Gpu ile Cpu'nun full yükte olduğu oyunlarda çıkan berbat bir durum o attığınız limits kısmı muhtemelen oyunlardan sonra olan. TS bench ile olmaz.

Eki Görüntüle 2172021
Evet, yaklaşık 30+ dakikalık Witcher 3'ten sonra ringte thermal var ancak EDP other limitinin olmadığını gördüm orası farklı.

Son düzenleme:
Hocam bu limit görüntüleri konfigrasyona göre maalesef çok değişiyor. Victus 15 ile Victus 16'nın limits sekmesi çok farklı. O attığınız limits sekmesi ile de benim G870'in farklı limits sekmesi var. Rings kısmı bende farklı oluyor ama rings kısmı zaten önemli değil önemli olan CPU ve GPU, GPU kısmı da fena değil ama CPU kısmı berbat. Gerçi rings kısmı belki de aynı ama ben fark etmiyorum, rings için thermal yazdığını hatırlamıyorum onu şimdi Witcher 3 ile bir deneyim.

Ayrıca 120M ile thermal yemiyor elimdeki cihaz 720M mi ne yapıyordum thermal çıkıyordu bd prochot ise GPU ile CPU'nun Full yükte olduğu oyunlarda çıkan berbat bir durum o attığınız limits kısmı muhtemelen oyunlardan sonra olan. TS bench ile olmaz.

Evet, yaklaşık 30+ dakikalık Witcher 3'ten sonra ringte thermal var ancak EDP other limitinin olmadığını gördüm orası farklı.

EDP other, akım daralması demektir. Thermal etkisinde kalıyor cihaz soğutmaya yetmediğinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı