Üniversitede 1.81 GANO ile Sınıf Geçilir mi?

GTX 750 Ti

Hectopat
Daha fazla  
Üniversitede ilk senem. 1. dönem GANO 1.65 gelmişti. Şimdi sınav sonuçları belli olunca bu dönemki GANO'nun 1.81 olacağını tahmin ediyorum. Yani sınıfı geçiyor muyum? 3 tane DC notum var bu arada.

Genel not ortalaması geçme barajı okuldan okula değişir. Örneğin: AÖF'de genel ortalamanız en az 2.00 ise FF olmayan CC altında ki dersleri koşullu geçersiniz. Eğer 2.00 altındaysa geçemezsiniz. Okulunuzun adını yazarsanız daha net bilgi alırsınız.

Not: AÖF'de 30'un altında ki her not FF'dir ve kaldığınız dersleri bir daha ki sene alttan alırsınız.
Vize puanının %30'u ve final puanının %70'i alınarak hesaplanır. Çan eğrisi harf notlarını belirler.

Benim şuan ki okulumda 2, 2 altında olursa şartlı geçtiğim dersleri seneye almak zorunda kalıyorum. Ayrıca ilk dönem YANO isterse 1.30 olsun sene sonu yani GANO 2 ise geçersin. Senin okulunda 1.8 galiba geçme kuralı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı