Üniversitede sınıf nasıl bulunur?

imsena

Picopat
Katılım
11 Temmuz 2023
Mesajlar
610
Makaleler
2
Daha fazla  
Cinsiyet
Kadın
Pazartesi okula başlayacağım inşallah. Ders programını buldum ancak hangi sınıfta olduğumu bulamadım. Nasıl bulurum? Bileniniz var mı?
 
Az önce ders programına baktım, her derse karşılık bir derslik var bende.
 
Pazartesi okula başlayacağım inşallah. Ders programını buldum ancak hangi sınıfta olduğumu bulamadım. Nasıl bulurum? Bileniniz var mı?

Her dersin dersliği olur. Güncel ders programını bölümünün sitesinde bulabilirsin. Derslikler dersin altında yazıyor genelde.
 
Programlar genelde ders işleyeceğiniz binanın girişinde (girdikten hemen sonra panolarda, bölümlere ayrılmış halde) ve sınıfların girişinde (sadece o sınıfta işlenecek ders programı) bulunur. İnternetteki programa güvenmeyin. Gittiğinizde değişmiş olabiliyorlar. Girişte kontrol edin.

100 ile başlayan derslikler ilk katlarda. Sayı arttıkça ise daha üst katlarda oluyor. 204 mesela ikinci katta olabilir.
 
Üniversitede lisede olduğu gibi sabit her sınıfta ders görmezsiniz. Her dersiniz farklı sınıfta olur ve ders programında dersin altında ya da yanında hangi sınıfta ders göreceğiniz yazar.
 
Eger ki pazartesi dersimiz yoksa ne yapalim. Ben sordum hocaya ders yok ama hocalar okulda diyor ne demek simdi bu.

Benim de pazartesi dersim yok o gün seçmeli almadığım için. Öğretim görevlileri hafta içi her gün okulda oluyor. Sadece senin dersine girmiyor sonuçta. Bizim lineer cebir ve diferansiyel denklemler dersine FEF Matematik bölümü hocaları geliyordu mesela. Başka fakülte derslerine de giriyorlar.
 

Yeni konular

Geri
Yukarı