Üniversitede Devamsızlıktan Kaldıktan Sonra Tekrar Sınava Girebilir miyim?

AirJET

Kilopat
Merhaba. Üniversitede herhangi bir bölüme yerleşirsem ve devamsızlıktan kalırsam, tekrar üniversite sınavına girebilir miyim? Mezun olmamam çünkü hakkım yok. Acaba ne gibi bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavdan aldığın sıralama ve puana göre yapacağın tercih işleminden sonra herhangi bir üniversiteye yerleşirsen üniversiteye kayıt aşaması başlar, istersen kayıt yaptırmayabilirsin de. Ha ben bi giriyim bakıyım içeride neler oluyo :kitapkurdu: diyorsan 3-4 ay takılır sonra ilişik kesme formunu doldurarak kaydını sildirebilirsin.

Sınava her zaman girme hakkın var.

Not: eğer üniversiteyi sevmem diye böyle bir şey yapmayı düşünüyorsan, Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile aynı bölümü başka bir üniversitede okuyabilmen için Yatay Geçiş yapabilirsin. Ancak bu dediğim bildiğim kadarıyla 3. sınıftan sonra ve not ortalaması iyi olanlar için yapılabiliyor.

Son düzenleme:
Üniversitede nasıl bir devamsızlıktan kalmadan bahsediyorsunuz? Eğer bir dersten veya birden fazla dersten devamsızlıktan kalırsanız, o dersleri bir sonraki dönemde tekrar almanız ve hem devamsızlığı vermeniz hem de nottan geçmeniz gerekir.

Üniversitede nasıl bir devamsızlıktan kalmadan bahsediyorsunuz? Eğer bir dersten veya birden fazla dersten devamsızlıktan kalırsanız, o dersleri bir sonraki dönemde tekrar almanız ve hem devamsızlığı vermeniz hem de nottan geçmeniz gerekir.
Arkadas herhalde bir cok kez kalmis ve hakki tukenmis yani dersi alabilmek ve sinava girebilmek icin para odemesi gerek bundan dolayi soruyor galiba.

Yok dostum beni yanlış anlamışsınız benim amacım mezuna kalmak ama bu sene herhangi bir üniversiteye yerleşmessem askere çağrılacağım.
Cevabınıda buldum herhangi bir bölüme kayıt olduktan sonra kaydımı dondurmam yetiyormuş.
Eğer farklı önerileri olan varsa lütfen bana yardım etsin.
Çözümü buldum sanırım 2 senelik bir bölüme geçip kaydımı donduracağım ve sınava hazırlanacağım.
Bunun dışında farklı önerileri olan varsa lütfen söylerse sevinirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı