Üniversitede Gano 1.76 ortalama ile ne olur?

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam, üniversitede güz dönemi bitti ve benim büte kaldığım ders yok ancak ortalama 1.76 şimdi. Bu durumda ne olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuluna göre değişir ama koşullu geçtiğiniz derslerle o ortalama olmuştur diye düşünüyorum. Bu durumda ek şart koşuyorlar genelde. Mesela yıl sonunda öğrencinin ortalaması 2.0 altında ise koşullu olan derslerini sonraki dönemde tekrar alır.

Bende öyle düşündüm hocam, 50 geçme notu olan derste 46 olan notumda büt gözükmüyor. Sonraki dönem için herhangi bir sorun çıkartır mı?

Değerler tahmin ettiğim gibiymiş. Koşullu değil de şartlı denilmiş.

1674652236628.png

Madde 25'te asıl olay geçiyor. 1,75'ten yukarıda olduğunuz ve hiç F dersiniz olmadığı için dert edeceğiniz hiçbir şeyiniz yok.

1674652414193.png

Hiçbir şey olmaz. Mezun olacağın zaman GANO'n 2.00 üzeri olmazsa tüm dersleri geçsen dahi mezun olamazsın. KYK'dan burs alıyorsan krediye döner. İlerleyen zamanlarda yüksek lisans gibi bir düşüncen varsa her üniversitenin kendince koyduğu bir mezuniyet ortalaması şartı koyuyor. Genellikle 2,50 ve üzeri. Bunu da ek bilgi olarak yanında vereyim. Tüm üniversiteler öylemi bilmiyorum ama belirli bir ortalama altındakilere daha az ders seçim hakkı veriliyor.

Değerler tahmin ettiğim gibiymiş. Koşullu değil de şartlı denilmiş.

Eki Görüntüle 1644844

Madde 25'te asıl olay geçiyor. 1,75'ten yukarıda olduğunuz ve hiç F dersiniz olmadığı için dert edeceğiniz hiçbir şeyiniz yok.

Eki Görüntüle 1644849
Yani sikinti yok değil mi ? Gerçi resmi olarak 1.76 yazmıyor son bir dersin girmesini bekliyorum eğer hesabım dogruysa bu şekilde olacak.

İlgili maddeleri siz de görüyorsunuz. Ama söylendiği gibi varsa KYK sıkıntı olur. Keza mezuniyet için 2,0 ortalama isteniyor.
Evet maddeleri gördüm, 1.75 üstü olduğunda herhangi bir sorun olmuyor sanırım. Teşekkürler.

İlgili maddeleri siz de görüyorsunuz. Ama söylendiği gibi varsa KYK sıkıntı olur. Keza mezuniyet için 2,0 ortalama isteniyor.
Büte kalmadım diye biliyorum, çünkü büte kalan arkadaşlarımda bütünleme kısmında IP yazıyor. Devam ediyor anlamında, sanırım dediğiniz gibi ya koşullu geçeceğim. Ya da 1.75 üzeri olduğum için direkt geçeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230125_175828.jpg
    IMG_20230125_175828.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı