Üniversitede İngilizce bölümünde laptop ne işe yarıyor?

hreft

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İngilizce bölümünde laptop ne işe yarar sadece not almak ve sunum hazırlamak, ödev yapmak için mi kullanılır yoksa farklı bir kullanım alanı var mı?

Mesela düşük bütçeli bir laptop işimizi görür mü yoksa kaliteli bir şey mi olması lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ofis işlerinizi rahatlıkla kaldırabilecek i3 veya Ryzen 3’lü bir bilgisayar işinizi görecektir. Duruma göre tablet de tercih edilebilir.

Öyle ahım şahım, yüksek özellikli bir şey almanıza gerek yok.

Ofis işlerinizi rahatlıkla kaldırabilecek i3 veya Ryzen 3'lü bir bilgisayar işinizi görecektir. Duruma göre tablet de tercih edilebilir.

Öyle ahım şahım, yüksek özellikli bir şey almanıza gerek yok.

Sadece PowerPoint Word gibi uygulamaları kaldırması yeterli değil mi? Başka güçlü sistem gerektirecek bir uygulama ile işimiz olur mu?

@hreft Üniversitede ingilizceyi lisans olarak okumadım ancak şu an hazırlık okuyorum, vize ve quiz’lerden önce internetten videolar, Word ve Powerpoint sunumları üzerinden konu tekrarı yapıyorum. Lisans olarak İngilizce’de de bu yaptıklarımdan farklı şeyler olmaz zannımca. Dediğiniz gibi, ofis programlarını açabilecek güçte, minimum 8GB RAM’e sahip, bütçeye göre ince ve taşınabilir (inanın bana her gün sırtınızda 2.5kg taşımak istemezsiniz) bir cihaz alınabilir.

@hreft üniversitede ingilizceyi lisans olarak okumadım ancak şu an hazırlık okuyorum, vize ve Quiz'lerden önce internetten videolar, Word ve PowerPoint sunumları üzerinden konu tekrarı yapıyorum. Lisans olarak İngilizce'de de bu yaptıklarımdan farklı şeyler olmaz zannımca. Dediğiniz gibi, ofis programlarını açabilecek güçte, minimum 8 GB RAM'e sahip, bütçeye göre ince ve taşınabilir (inanın bana her gün sırtınızda 2.5kg taşımak istemezsiniz) bir cihaz alınabilir.

Cevap için teşekkürler ayrıca depoloma çok gerekli oluyor mu 500 GB SSD işimizi görür mü yanına sadece LoL Valorant CS gibi ufak çaplı oyunlarla birlikte?

Yeni konular

Geri
Yukarı