Üniversitede lisans 2. sınıfa geçmişken ikinci üniversiteyi yine lisans seçmek mantıklı mı?

631725

Picopat
2. sınıfa geçtim. İlk sene işler nasıl yürür bilmediğim için yapamadım. Hatta geçen güne kadar lisans okuyanların sadece önlisansı açıktan okuyabileceğini zannediyordum. Şimdi lisans da okuyabilirmişim. Demek istediğim lisans mı önlisansı mı okumak mantıklı? Şu anki okuduğum bölüm okul öncesi öğretmenliği pek fazla zorlanmadığım için ek üniversitede de diplomam olmasını istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Aynı anda iki lisans bölümünü tercih yaparak okuyamazsınız anca çift-ana dal yöntemi ya da yan-ana dal şeklinde okuyabilirsiniz.

Sınavsız ikinci üniversite olarak YBS okunabilir. Ayrıca bir hakla da sınırlı değil Anadolu AÖF'ten 1 bölüm. Atatürk AÖF'den 1 bölüm, İstanbul AÖF 1 bölüm okunabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230909_112257_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230909_112257_com.android.chrome.jpg
    92,7 KB · Görüntüleme: 13
Bu siteden böyle okumuştum doğruluğu tartışılır

Hiçbir şey anlamadım burada yazılandan eksik diye. Aynı anda 2 tane aynı seviye örgün eğitim okunmaz diye düzelteyim ama yazdığımı. Açık öğretimden bahsetmişsin sanırım 1 lisans örgün ve 1 lisans açık öğretim okunabilir evet. Benim de tercihim YBS olurdu.

Hiçbir şey anlamadım burada yazılandan eksik diye. Aynı anda 2 tane aynı seviye örgün eğitim okunmaz diye düzelteyim ama yazdığımı. Açık öğretimden bahsetmişsin sanırım 1 lisans örgün ve 1 lisans açık öğretim okunabilir evet. Benim de tercihim YBS olurdu.
Sınavsız ikinci üniversiteyi kastediyorum. Aynı anda iki lisans okunamayacağını biliyorum. Ama zaten biri halihazırda okuduğum üniversite diğer bahsettiğim yüz yüze olmayan sadece sınavlarına girmekle yükümlü olduğumuz üniversiteyi diyorum

Üniversitelerin ikinci üniversite adı altında açtıkları açık öğretim programlarında lisans okuyabilirsin. Sırf İstanbul akbil biletleri yüzünden ön lisans koleksiyonu yapan bile var 😁Zorlanmayacağını düşünüyorsan neden olmasın...

Geri
Yukarı