Üniversitede matematik dersleri zor mu?

Shukurani

Decapat
Matematik ve mesleki matematik dersleri zor mu arkadaşlar? Okumak istediğim bölümde bunlar fonksiyon türev gibi konular var ya üniversitede zor mu soruyorlar?

Seçtiğin/seçeceğin bölümün ders programına gidip dersin içeriğini araştırman daha iyi olur. Yine de mesleki matematik dendiğinde detaylı türev, integral gibi konuları içeren bir matematiğin karşıma gelmesini beklemezdim.

Seçtiğin/seçeceğin bölümün ders programına gidip dersin içeriğini araştırman daha iyi olur. Yine de mesleki matematik dendiğinde detaylı türev, integral gibi konuları içeren bir matematiğin karşıma gelmesini beklemezdim.
Hocam temel kavram, bölünebilme üslü köklü falan temel konuları biliyorumda fonksiyon logaritma trigonemetri gibi konuları bilmiyorum. İstediğim kolayca geçibileceğim bir bölüm arıyorum. 2 yıllık bir bölüm okuyacağım bu sene sınavım pek iyi geçmedi ek puanım var bilişimden olurda çok düşük puanım olursa ek puanla bir bölüme giderim diye düşündüm vallahi tüm bilişim bölümleri matematik istiyor ama ben matematikte pek iyi değilim olurda kalırsam kötü olur diye korkuyorum.😅

Geri
Yukarı