Üniversitede okurken çalışılabilir mi?

Hasan Mirsad

Hectopat
Herkese selam, artık lise son sınıfım ve seneye YKS'ye gireceğim. Hatta 2 senede bir yapılan ortaöğretim KPSS de seneye olacağı için KPSS'ye de aynı yıl girmeyi düşünüyorum. Benim aklımda birkaç soru kaldı. Mesela ben üniversite okurken bir yandan memur olarak çalışmak istiyorum. Bunda yasal olarak bir engel de yok. Ve ben öyle yorulacağımı da pek zannetmiyorum. Neyse sorum şu, 7/24 memur çalıştıran meslek grupları var, vardiyalı olarak. Ben kendi çalışma saatlerimi bir şekilde akşama çektirebilir miyim? Yoksa illa sistemde ne çıkarsa ona mı boyun eğmem lazım, ve şu an üniversite okurken bir yandan çalışan arkadaşlar varsa tavsiye bekliyorum:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Memur olarak hangi meslek alanında çalışacaksınız? Kimi meslek gruplarında dediğiniz gibi saatlerde değişiklik yapma şansınız yok. Üniversite okuma kısmına gelirsek ikinci öğretime yönelmeniz çok daha rahat olacaktır. Ancak son zamanlarda çevremde olan devlet üniversiteleri ikinci öğretimi kaldırmaya/azaltmaya başladı.

Vardiya konusu hakkında bir bilgim yok ancak üniversitenizin akşam dersleri oluyorsa ve derslerinizi akşam saatlerine çekerseniz, sabah işinize gidip oradan da derslerinize katılabilirsiniz bence. Genelde memurlar 16:30 ile 17:00 gün sonu yaparlar. Üniversitenizin akşam ders saatleri 18-19 gibi başlıyor olursa çok rahat hem çalışıp hem de derslere katılabilirsiniz.

Geri
Yukarı