Üniversitede sevgili ve ortamlara akmak yerine kariyere ve üniversiteye odaklanmak mantıklı mı?

Hiç kariyer yapmak mantıklı olur mu canım. Kim demiş onu? Üniversite zaten sevgili yapma ve cinsel ilişki platformu. Ek olarak isteyene kariyer ve eğitim şansı sunuyor. O kadar (!) :)

Kardeşim zaten sorun baştan mantıksız. Ne yazdığının farkında değilsin galiba. Nasıl kariyer ve eğitimi uçkurunun düşkünlüğü ile bir tutabilirsin? Bir de mantık arıyorsun. Tövbe tövbe...

Kanka şimdi okudumda haklısın kusura bakmaya yakın zamanda sevgilim terketti ben yeni 19 oldum o 18 biraz ondan saçmalışım özür dilerim

@Revanthe Yani biraz öyle oldu kanka :) Ben 32 yaşındayım ve yıllarım üniversitede geçti. Tamamen eğitimine odaklanmazsan üniversite bittiği zaman uçurumdan aşağı yuvarlanmanı oturur izlersin. Ve geri dönüşün olmaz. Pişman olmamak için tavsiyemi dinle ve karı kız işlerini bir kenara koy. Olacağı varsa olur zaten. Ben çok pişmanlık yaşadım. Tecrübeyle sabit. O yüzden söylediklerimi dikkate al. Yüksek ortalama yap ve yabancı dilini geliştir. Mümkün olduğunca derslerinden kalmamaya çalış. Kaybettiğin yıllar geri gelmiyor çünkü.

Senin geleceğini yarını belli olmayan kızlar değil, sağlam temellere oturtulmuş üniversiteler belirlesin. Yarın bir gün ortaokul terk birisinin parası var diye kız ona gittiği zaman kariyerin değerini anlarsın hocam. Kızı falan bir kenara bırak. Hayatından çıkar demiyorum, hayatının ortasına koyma diyorum abim. Hayatının ortasına koyduğun zaman en ufak kıvılcım da hayatın boş bir yaşam gibi gelir. Aynı ağacın içinde çıkan kıvılcımın ağacı yakıp işlevini yitirdiği gibi.

@Revanthe Yani biraz öyle oldu kanka :) Ben 32 yaşındayım ve yıllarım üniversitede geçti. Tamamen eğitimine odaklanmazsan üniversite bittiği zaman uçurumdan aşağı yuvarlanmanı oturur izlersin. Ve geri dönüşün olmaz. Pişman olmamak için tavsiyemi dinle ve karı kız işlerini bir kenara koy. Olacağı varsa olur zaten. Ben çok pişmanlık yaşadım. Tecrübeyle sabit. O yüzden söylediklerimi dikkate al. Yüksek ortalama yap ve yabancı dilini geliştir. Mümkün olduğunca derslerinden kalmamaya çalış. Kaybettiğin yıllar geri gelmiyor çünkü.
dediğin gibi yapacağım abi birden terk mesajla terk etti 3 senelik ilişki ben yazılım müh kazandım ist oda ist kazandı yaşda küçük hala ergenlik var biraz kusura bakma biraz saçma konu oldu bi hırsla açtım ama tavsiyeni dikkat alacağım notları yüksek tutup ispanyolca ilgim var onu öğreneceğim

Dengeyi kurman gerekiyor. Sadece derslere odaklanıp sosyalleşmeyi üniversitedekilerle selama kadar düşürmek de, derslerde uyuyup son gün not dilenerek sınavları geçmeye çalışmak da üniversite hayatı sonunda sana bol eksilerle döner.

Yabancı dil öğren, iyi bir ortalama yap ve bunları yaparken de en iyi yaşlarını doyasıya yaşa. Hayat bir tarafı seçecek kadar basit değil. Ye, iç, gez, çalış, bol arkadaş edin, o bol arkadaşlardan nadir dostluklar kazan, kız arkadaşı edin... Yeri geldiğinde de en iyi ortamlara ''HAYIR'' demeyi bil ve gelecek hafta olan sınavların için var gücünle çalış. Olması gereken üniversite hayatı benim için budur.

@Revanthe Boşver biri gider biri gelir. Üzülmen normal ama önünde çok yol var. Her şeyi tadında yaşarsan sorun olmaz. Tamamen inek bir öğrenci olmana da gerek yok. Ama önceliğin hep dersler ve yabancı dil gelişimi olmalı. Mezun olduktan sonra ne kadar önemli olduğunu göreceksin. Ortalamayı yüksek tutabilmen önemli. İşe alımlarda dikkat edilen bir konu.

@Revanthe Boşver biri gider biri gelir. Üzülmen normal ama önünde çok yol var. Her şeyi tadında yaşarsan sorun olmaz. Tamamen inek bir öğrenci olmana da gerek yok. Ama önceliğin hep dersler ve yabancı dil gelişimi olmalı. Mezun olduktan sonra ne kadar önemli olduğunu göreceksin. Ortalamayı yüksek tutabilmen önemli. İşe alımlarda dikkat edilen bir konu.
abi birde açıköğretimden okumak istediğim 4 senelik bölümler var sevdiğim okusam işe yarar mı kariyerde 2.hedef olarak hiç değilse ve sevdiğimde alan puanım tutmamıştı istediğim ünide ama açıköğretimde varmış

@Revanthe Önce kazandığın bölümü bir oku, ondan sonra açıköğretimden de sevdiğin bölümü okursun. Eğitimin ne kadar geniş alanı kapsarsa o kadar iş fırsatları bulursun. Okumaktan zarar gelmez. Ama önce kazandığını iyice bir sindir ve yabancı dilini geliştir. Yabancı dilin önemi çok büyük. İngilizce + İspanyolca öğrenirsen büyük yarar sağlar.

@Revanthe Önce kazandığın bölümü bir oku, ondan sonra açıköğretimden de sevdiğin bölümü okursun. Eğitimin ne kadar geniş alanı kapsarsa o kadar iş fırsatları bulursun. Okumaktan zarar gelmez. Ama önce kazandığını iyice bir sindir ve yabancı dilini geliştir. Yabancı dilin önemi çok büyük. İngilizce + İspanyolca öğrenirsen büyük yarar sağlar.
teşekkür abi kaçıncı sınıfta açıköğretim okumamı tavisye edersin

@Revanthe Önce mevcut kazandığın yeri bitir. Bitirdikten sonra açıköğretime başlarsın. Yoksa ikisi birbirine girer, odak problemi yaşarsın. Ve zaman ayırman zorlaşır. Çünkü sosyal aktivitelere de yer vermen gerek. Sadece derslere gömülmek olmaz. Gezip, tozmak için ayrı vakit yaratman lazım. Yoksa üniversiteyi boş şekilde okumuş olursun. Hayatının en güzel yıllarını atlamış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı