Üniversitede Uçak Mühendisliği

Abi fakirin yüzü gülmez diyen sen değil miydin? Sonradan parayı buldun herhalde. 🤣🤣
Fakir olduğum için vize alamadım ya işte 🙂 Üniversite kaç para haberin var mı senin? Normalde o parayı ödesem vize çıkar, giderim. Benim önce Kanada'ya girmem, sonra üniversiteye başvurmam lazım. Devlet yardımı, burs vs. vs.

Tamam fakir değilim de o kadar da zengin değiliz şimdi.
Kaç sıralama yaptın abi?
Pandemi mahvetti bizi be. Hayaller/gerçekler olduk😁 Biraz da egodan gittik.

Bilgisayar mühendisliğinin daha uygun olduğuna karar kıldım. Virüs kardeş çıkmasaydı Kanada'da collage'da okumayı planlıyordum da işte, vize alamadık. Bazı şirketlerle görüşme halindeyim aracılık için.

Akademik başarı var mı? Arkadaşım İTÜ'den 3.97 ortalama yapıp, GWU CS'ye geçti, geçtiğimiz yaz.

Bir bakıma burs kazandı işte. Vize konusunda yardımcı olmaz belki ama okul konusunda yardımcı olur, puan.

Ayrıca TOEFL gibi sınavlardan sertifika almak da, yararlı olur diye düşünüyorum, yabancı dili belgeletmek için.

Hakkında hayırlısı olsun. Okul olmasa da staj ya da YL in de yurt dışını düşünebilirsin. :)

Akademik başarı var mı? Arkadaşım İTÜ'den 3.97 ortalama yapıp, GWU CS'ye geçti, geçtiğimiz yaz.
Şu ana kadar yatay geçiş değil de direkt sıfırdan başlamayı düşünmüştüm. 1.sınıf bitmek üzere, notlar ortalama hep.
Ayrıca TOEFL gibi sınavlardan sertifika almak da, yararlı olur diye düşünüyorum, yabancı dili belgeletmek için.
İşe yarayabilir. Benim kafamdaki plan dil eğitimi için vize alıp 2-3 ay kursa gitmekti. Bu arada da devlet işlerini halledecektim orada. Sonra da üniversite başvurusu.
Hakkında hayırlısı olsun. Okul olmasa da staj ya da YL in de yurt dışını düşünebilirsin. :)
Hayırlısı olsun, hepsini düşünüyorum.

Ben de konuyu yeni açtın sanıyorum, şaşırdım bir an. Benim daha 2-3 yıl var ama şimdiden düşünmeye başladım, kafamda o kadar çok mühendislik var ki, hepsini de seviyorum. Kanada güzeldir, en iyisi olsun sevindim adına. Sıra bana gelince yardım isterim ha. 😀

Fakir olduğum için vize alamadım ya işte 🙂 üniversite kaç para haberin var mı senin? Normalde o parayı ödesem vize çıkar, giderim. Benim önce Kanada'ya girmem, sonra üniversiteye başvurmam lazım. Devlet yardımı, burs vs. vs.

Tamam fakir değilim de o kadar da zengin değiliz şimdi.

Pandemi mahvetti bizi be. Hayaller/gerçekler olduk😁 biraz da egodan gittik.

Sensei bile mahveden şey biz çekirgelere ne yapmaz ki?
Umarım hepimiz hayallerimize ulaşırız...

Geri
Yukarı