Üniversitede vizeye girememek

ZuZu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1.sınıf öğrencisiyim, hem çalışıp hem okuyorum. Sınav haftasındayım. Aşırı yorgun olduğumdan dolayı biraz geç kalktım bir de üstüne Beylikdüzü'nden Marmara'ya gidiyorum. Kısacası sınavı kaçırdım. Şimdi ne olacak herkes bir şey diyor. Yok finallerde verirsin, yok seneye verirsin gibi hiçbir şey de anladığım yok. Daha ilk sınıftan kalmayı istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mazeret sınavları olur, öğrenci işlerinden veya öğretim üyesinden öğrenebilirsiniz.

1.sınıf öğrencisiyim, hem çalışıp hem okuyorum. Sınav haftasındayım. Aşırı yorgun olduğumdan dolayı biraz geç kalktım bir de üstüne Beylikdüzü'nden Marmara'ya gidiyorum. Kısacası sınavı kaçırdım. Şimdi ne olacak herkes bir şey diyor. Yok finallerde verirsin, yok seneye verirsin gibi hiçbir şey de anladığım yok. Daha ilk sınıftan kalmayı istemiyorum.

Bende çok yaşamıştım bu durumu vizeye giremediysen o dersi fazla düşünme. En kötü öbür derslerini CC olarak getir. Finalden 70 gibi bir puanla DC getirebilirsin. Bunları yapamam diyorsan 2. sınıfda alttan verebilirsin. Ama dönem ortalaman 1.80 aşağısı olmasın. Diğer DC gelecek derslerinde alttan kalır. 1. Sınıfı 7 tane dersin 5 tanesini dc ile geçen birisi olarak söylüyorum. Takma kafana rahat ol geçersin :) Üniversite de sınıfta kalmak yok. Sınıf atlıyorsun ama alttan kalıyor derslerin. Yine veremezsen yaz okulu yolu gözüküyor.. Ben zor kurtarmıştım. Son olarak böyle birşeyler yaşayarak kendine ders çıkarıyorsun ve akıllanıyorsun. 1.83 le 1. Sınıfı bitiren ben çektiğim sıkıntıları unutmayıp 2. Sınıfı 3.40 ortalama ile bitirmiştim. Anlamıyorum diye birşey yok çalışacaksın, çalışacaksın, çalışacaksın...

Mazeret sınavları için sağlık raporunuz olmalı. Sınavı bugün kaçırdıysanız hemen gidip kendinize bugün için bir rapor alın ve onu okula verin. Mazeret sınavlarına katılabilirsiniz. Aynı durum final için geçerli değil bu arada. Ancak büt varsa katılabilirsiniz.

Takma kafana birşey olmaz. Mazeret sınavlarını araştır. Finalden iyi not alırsan sıkıntı olmaz. Bütte var hem. Hangi fakültedesin? Bende 2. sınıf öğrencisiyim 1. sınıftan matematik 2 kaldım geçemedim. İkinci dönem alttan alıcam. Bir kere kalmak diye mevzu çok çok zor. Teknik bilimler MYO okuyorum diğer fakültelerde farklı mı bilmiyorum, sanmamda ancak bir sonraki dönemden ders alman için en az 1.80 ortalama lazım. Bir dersten kalınca da 1.80 altına düşmen güç. Tabi bu kısmı çözüm bulamazsan kafana takma diye yazdım. Marmarada 3. yılımdayım :)

Öncelikle geçmiş olsun çalışarak okumanın zorluğu tartışılmayacak derecede berbat bir durum. Şimdi öncelikle hocanla konuşmalısın hoca sıkıntılı adam ise finalde yüksek almaya bakacaksın oda olmadı büt kapısı açılacak oda olması seneye alttan alıp vereceksin ama sana tavsiyem ilk sene alttan ders bırakmaman olacak çünkü üst sınıfa geçtiğinde bir orduyla savaşmaktan farkı olmuyor.

Bende çok yaşamıştım bu durumu vizeye giremediysen o dersi fazla düşünme. En kötü öbür derslerini CC olarak getir. Finalden 70 gibi bir puanla DC getirebilirsin. Bunları yapamam diyorsan 2. sınıfda alttan verebilirsin. Ama dönem ortalaman 1.80 aşağısı olmasın. Diğer DC gelecek derslerinde alttan kalır. 1. Sınıfı 7 tane dersin 5 tanesini dc ile geçen birisi olarak söylüyorum. Takma kafana rahat ol geçersin :) Üniversite de sınıfta kalmak yok. Sınıf atlıyorsun ama alttan kalıyor derslerin. Yine veremezsen yaz okulu yolu gözüküyor.. Ben zor kurtarmıştım. Son olarak böyle birşeyler yaşayarak kendine ders çıkarıyorsun ve akıllanıyorsun. 1.83 le 1. Sınıfı bitiren ben çektiğim sıkıntıları unutmayıp 2. Sınıfı 3.40 ortalama ile bitirmiştim. Anlamıyorum diye birşey yok çalışacaksın, çalışacaksın, çalışacaksın...
peki bu 1.80 ortalaması nasıl hesaplanıyor benim bu dönem notlarım 1-2 tanesi hariç pek iyi gelmeyecek gibi ama öbür dönem çalışmayacakımdan dolayı çok daha rahat olup derslere asılırım. Bu yaz döneminde düzeltebilir miyim bu kötü gelenleri
Takma kafana birşey olmaz. Mazeret sınavlarını araştır. Finalden iyi not alırsan sıkıntı olmaz. Bütte var hem. Hangi fakültedesin? Bende 2. sınıf öğrencisiyim 1. sınıftan matematik 2 kaldım geçemedim. İkinci dönem alttan alıcam. Bir kere kalmak diye mevzu çok çok zor. Teknik bilimler MYO okuyorum diğer fakültelerde farklı mı bilmiyorum, sanmamda ancak bir sonraki dönemden ders alman için en az 1.80 ortalama lazım. Bir dersten kalınca da 1.80 altına düşmen güç. Tabi bu kısmı çözüm bulamazsan kafana takma diye yazdım. Marmarada 3. yılımdayım :)
Fen-Edebiyat fakültesindeyim

2. dönem çoktan başladı ama ben yine de söyleyeyim, eğer vizesine giremediğin gün başka bir dersin vizesine girdiysen ve iyi geçti ise geçmiş olsun, mazeretin kabul edilirse o günkü girdiğin tüm vizelere tekrar girmek zorundasın.

Bizim okulda o gün başka sınava girmeme zorunluğu vardı eğer girdiysen mazaret hakkın olmuyordu ayrıca devlet hastanesinden rapor falan istiyordu yada aciliyetli bir iş olduğuna dair belge. Ayrıca 2. dönem başladı bu dönem başında neyin vizesi ilk dönemin olayıysa geçmiş olsun giremessin iş işten geçmiş çünkü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı