Üniversitedeki merkezi derslik nedir?

Ortak dersler için kullanılıyor diye biliyorum. Örneğin Pedagojik Formasyon alabilmek için birçok farklı bölümden öğrenciler, aynı hocanın dersine dahil olmak zorunda. Bu ya Çevrimiçi olmak zorunda ya da böyle büyük dersliklerde yüzyüze olmak zorunda. Kısacası birçok farklı bölümden ve fakülteden öğrencinin aynı anda aldığı derslerin işlendiği bir derslik denilebilir.

Hocam mesela mühendislik fakültesi merkezi dersliklerinde bi sınıfta bilgisayar mühendisleri ders işlerken öteki sınıfta elektrik elektronik mühendisleri ders işleyebiliyor.

yani o binadaki sınıfları tüm mühendislik öğrencileri karma olarak kullanabiliyor. (tabii her bölümün öğrencileri farklı sınıflarda olarak)

Hocam mesela mühendislik fakültesi merkezi dersliklerinde bir sınıfta bilgisayar mühendisleri ders işlerken öteki sınıfta elektrik elektronik mühendisleri ders işleyebiliyor.

Yani o binadaki sınıfları tüm mühendislik öğrencileri karma olarak kullanabiliyor. (tabii her bölümün öğrencileri farklı sınıflarda olarak)

Ortak dersler için kullanılıyor diye biliyorum. Örneğin pedagojik formasyon alabilmek için birçok farklı bölümden öğrenciler, aynı hocanın dersine dahil olmak zorunda. Bu ya çevrimiçi olmak zorunda ya da böyle büyük dersliklerde yüz yüze olmak zorunda. Kısacası birçok farklı bölümden ve fakülteden öğrencinin aynı anda aldığı derslerin işlendiği bir derslik denilebilir.

Anladım hocam teşekkür ederim cevapladığınız için.

Geri
Yukarı