Üniversiteden mezun olduktan sonra vasıfsız ne iş yapılabilir?

50 (80) CC motorlar normal araç ehliyeti ile sürülebiliyor zaten. Fakat diğer gerekçelere bir şey diyemem tabi :) LC Waikiki düşünebilirsin ayrıca, üniversite mezunları 2 yılda bir sınava girip yükselebiliyor. Yönetici olabilirsen gayet iyi sektör.
Birçoklarının rahatsız olduğu gibi dağılmış kıyafeti tekrar tekrar dizmek vs. beni rahatsız etmez yada insanlara yardımcı olmak, fakat o ortam benim bu güne kadar edindiğim bilgi/tecrübelerle hiç alakasız olduğu için biraz heba etmiş olurum kendimi orda.
Birde saatleri pek iyi değil sanırım. Son olarak 2+ yıl çalışıp çalışmayacağımın garantisi yok maalesef, dediğim gibi askerliğime az kaldı ve bu süreçte çalışacağım, velev ki iş kaliteli bir iş ve durmaya meylediyorum, o zaman açıktan üniversiteye yazılıp kariyer olarak o meslekte devam edeceğim bir süre daha askerliği erteleyip. Bu lcw olmaz muhtemelen. Ama gene de z planı olarak bir köşede durabilir tabi :)

Öncelikle tekrar teşekkür ederim.
Konuyu okuyacak diğer arkadaşların da bilgilenebilmesi açısından özel mesajdan değil burdan sormak istedim.
Tam olarak nasıl işliyor, yani telefonda ne demeniz gerekiyor, aradınız kişiyi "sizin x bankasına borcunuz var, ödeme zamanınız geçtiği için bankamızın size tanımış olduğu geçici süre bitmek üzere, bu süreyi aşırırsanız bankamız icra yoluyla alacağını tahsil edememesi durumunda gerekli işlemleri başlatacaktır" vs.gibi göz mü korkutuyorsunuz? O kısmı tam anlayamadım.

Birde ne gibi tecrübe gerektirir? benim hukuk, avukatlık, yasa bilgim yok sayılır. Gidip herhangi bir avukatlık bürosuna selamun aleyküm agent lazım mı demek mi gerek?
Kişinin X bankaya kredi kartı borcu var mesela 8 bin TL adamı arıyoruz. Borc bankadan çıktı başınıza gelecekler kart blokeleri icralar üstüne olan taşınmazlara haciz konup satışları yapılacak gibi konuşuyorsun. Adamı aslında ikna ediyorsun o kısımda ağzın iyi laf yapıyorsa iş yaparsın. Bazı bürolar tecrübeli ister bazıları ise tecrübesiz yetiştirmek için adam arar benim öyle olmuştu. Hukuk bilgisi kısmı her büronun eğitim kalitesi vardır eğitimler verilir öyle Ultra hukuk bilgisine gerek yoktur.

Kişinin X bankaya kredi kartı borcu var mesela 8 bin TL adamı arıyoruz. Borc bankadan çıktı başınıza gelecekler kart blokeleri icralar üstüne olan taşınmazlara haciz konup satışları yapılacak gibi konuşuyorsun. Adamı aslında ikna ediyorsun o kısımda ağzın iyi laf yapıyorsa iş yaparsın. Bazı bürolar tecrübeli ister bazıları ise tecrübesiz yetiştirmek için adam arar benim öyle olmuştu. Hukuk bilgisi kısmı her büronun eğitim kalitesi vardır eğitimler verilir öyle Ultra hukuk bilgisine gerek yoktur.
Anladım, o zaman akşam üstü kariyer'den falan ilanlara bakarken bu iş için de bakacağım hocam, arayıp sorarım derim benim bilgim yok, eğitilmek üzere arıyorsanız gelmek isterim diye.
Umarım aradığım türden bir iştir.
Ağzımın laf yaptığını düşünmüyorum açıkcası :) ama insanlara dürüst davranıyorum genelde, öyle olunca da insanlar inanıyor dediklerime, zaten yalan söylüyor değilin ama insanlar bazen doğruya da inanmakta çekinebiliyorlar. Belki işe yarar.
Yani deneyeceğim teşekkür ederim.
Aynen böyle herkesin bir çırpıda aklına gelmeyecek mesleklere bakıyorum.
Not ettim. Tekrar teşekkürler.
Yeni önerilere de açığım hala.

Anladım, o zaman akşam üstü kariyer'den falan ilanlara bakarken bu iş için de bakacağım hocam, arayıp sorarım derim benim bilgim yok, eğitilmek üzere arıyorsanız gelmek isterim diye.
Umarım aradığım türden bir iştir.
Ağzımın laf yaptığını düşünmüyorum açıkcası :) ama insanlara dürüst davranıyorum genelde, öyle olunca da insanlar inanıyor dediklerime, zaten yalan söylüyor değilin ama insanlar bazen doğruya da inanmakta çekinebiliyorlar. Belki işe yarar.
Yani deneyeceğim teşekkür ederim.
Aynen böyle herkesin bir çırpıda aklına gelmeyecek mesleklere bakıyorum.
Not ettim. Tekrar teşekkürler.
Yeni önerilere de açığım hala.
Yalan dolan ile satış yapmıyorsun veya yalan dolan ile para almıyorsun kendi borcu sonuçta hiç merak etme. Mesleği herkes bilmez tam olarak adam arıyorlar piyasada bol bol ilan bulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı