Üniversiteden sonra askerlik nasıl uzatılır?

naviforce33

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen sene 4 yıllık üniversitemi bitirdim sanırım 2 yıl otomatik tecil edilmiş. Bugün kontrol ettiğimde 11 ay sürem kalmış. Bu süreyi daha fazla nasıl uzatabilirim? Açık öğretimden herhangi bir bölüme mi kaydolmak gerekiyor bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Konu dışı yorum yapılmazsa sevinirim neden gidip yapmıyorsun, git yap 6 ay zaten vs gibisinden. 6 ay yapmak boş iş ve askerlik yapmayı mantıklı bulmuyorum bedelli parasını ayarlayana kadar tecil ettirmek istiyorum yardımcı olunursa sevinirim.

Mezun olduktan sonra 2 yıl otomatik tecil ediyor şu an onu kullanıyorsun, açıköğretimden tekrar 4 yıllık bir bölüme kayıt olursan tecil olmaz. Daha fazla tecil ettirmek istiyorsan yüksek lisans yapman gerekiyor, başka şansın yok. 2 yıllıktan mezunsan 4 yıllık bir bölüm, 4 yıllıktan mezunsan yüksek lisans yapman gerekiyor.

İkinci üniversite olarak sınavsız açıktan yeni bir bölüme kayıt yaptırabilirsin. Askerliğini yedek subay ya da astsubay olarak 12 ay yapmanı tavsiye ederim. İş hayatında bazı kurumlar önemsiyor askerliği. Askerlik saygı duyulması gereken köklü geleneklerimizden birisidir. Ben de üniversiteden sonra gidip güneydoğuda yaptım askerliğimi fakat zor. Ben zora gelemem diyorsan ver parayı yapma ama dediğim gibi önemseyen bir insana denk gelirsin seni pek sallamaz sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci üniversite olarak sınavsız açıktan yeni bir bölüme kayıt yaptırabilirsin. Askerliğini yedek subay ya da astsubay olarak 12 ay yapmanı tavsiye ederim. İş hayatında bazı kurumlar önemsiyor askerliği. Askerlik saygı duyulması gereken köklü geleneklerimizden birisidir. Ben de üniversiteden sonra gidip güneydoğuda yaptım askerliğimi fakat zor. Ben zora gelemem diyorsan ver parayı yapma ama dediğim gibi önemseyen bir insana denk gelirsin seni pek sallamaz sonra.
İkinci üniversite askerlik tecil etmiyor hocam.

Mezun olduktan sonra 2 yıl otomatik tecil ediyor şu an onu kullanıyorsun, açıköğretimden tekrar 4 yıllık bir bölüme kayıt olursan tecil olmaz. Daha fazla tecil ettirmek istiyorsan yüksek lisans yapman gerekiyor, başka şansın yok. 2 yıllıktan mezunsan 4 yıllık bir bölüm, 4 yıllıktan mezunsan yüksek lisans yapman gerekiyor.
anladım hocam o halde 11 ay sonra herhangi bir gbt ye ya da herhangi bir şeye yakalanmadan bedelli parasını ayarlayana kadar kaçak devam etmek zorunda kalacaz. 104k az bir para değil bakalım iş bulup girmek lazım yardımcı olduğun için teşekkürler.

Kilo - boyun son iki rakamı = 30'dan fazlaysa 1 sene erteleme veriliyor. 2 kez 1 sene erteleme verildikten sonra 3.sene yine kilo - boyun son iki rakamı = 30'dan fazla çıkarsa muafiyet raporu veriliyor.

Bir de eğer önümüzdeki senelerde kışlasız bedelli gelirse bundan yararlanmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı