Üniversiteden sonra formasyon alınabilir mi?

GoofyAhhSkeleton

Centipat
Arkadaşlar ingiliz dili ve edebiyatı okuyorum alttan aldığım dersler yüzünden ucu ucuna formasyon alamadım. Bu gidişle üçüncü sınıftada alamayacağım gibi duruyor. Üniversite bittikten sonra formasyon alma şansım var mı? açıktan veya uzaktan vs.

Var alabiliyorsun. Ancak bu +1 yıl demek. Ayrıca seni kabul etmeleri gerekli (Kontenjan sınırı olduğu için ortalamaya göre bakıp sıralayıp alıyorlar). Şuanda ücreti 8000 TL.

Mezun olduktan sonra ayrıca üniversiteler mezunlara açıyor para ile. Ama mezun olmadan alamazsanız mezun olduğun yerden almak zorunda değilsin illa. Ben 9 dersin 4'ünü aldım stajla birlikte 5 ders kaldı bu dönem göz göre göre mezun edip vermediler dilekçe verdim yok dediler mezunsun alamazsın. Sizinki de böyle bir saçmalık yapmazsa mezun olduktan sonraki sene alırsınız büyük ihtimal. 4. sınıftaki arkadaşlarım almaya devam etti yani ekstradan ders açmayacaklardı sadece beni de kayıt edeceklerdi ama beyefendiler bu dönem mezunlara açmıyorlarmış. Yatay geçişle geldim diye alttan ders çıktı o yüzden 1 sene uzatmış oldum ama fazladan alıp yine yarı dönemde erken bile bitirdim ondan böyle garip oldu 4 ders verdiler diğerlerini vermediler falan. Ama kalanları başka yerden alabiliyormuşum mezun olmadan alınca transkripte gözüküyor ama bence bir artısı yok. Okumaya diye geldim bu dönem bir baktım mezunum. Dikkat edin de sizde benim gibi yanlışlıkla mezun olmayın.

Son düzenleme:
Bizim üniversitede var ama kredi yetmedi alttan aldığım dersler yüzünden.

O zaman bir sene uzatmış oluyorsun benden söylemesi. Bende formasyon aldım berbat bir durum öğrenci olmadığın için hiçbir öğrenci avantajında faydalamıyorsun. Farklı bir şehirden alacaksan özel yurda ya da ev tutman gerekecek.

Yada dönem uzatıp seçmeli alabilirsin.

Son düzenleme:
Formasyonun kredisi nerede yazar? ilk senenin sonuna geldik ve ortalamam kötü 2.sene iyileştirip 3. sene falan alabilir miyim ya da nasıl işliyor süreç. Bizim formasyon uzaktan eğitimliymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı