Üniversitedeyken YKS'ye hazırlanma

Furkan6034

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar YKS'ye çok az zaman kaldı daha bir şey olmaz şu an ilk mezun senem 2 yıllık makine gözüküyor gibi ama istediğim yer 4 yıllık makine ya da otomotivdi olmaz gibi diğer senede evde kalmam imkansız sizce 2 yıllık okurken tekrardan YKS'ye hazırlanmak mantıklı mı öyle düşünüyorum zaten 250-290 k yapsam yeter OBP bu arada 65 ne düşünüyorsunuz. Bir de bu üniversiteye geçince mtok denilen şey kalkıyor mu yoksa devammı ediyor bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar YKS'ye çok az zaman kaldı daha bir şey olmaz şu an ilk mezun senem 2 yıllık makine gözüküyor gibi ama istediğim yer 4 yıllık makine ya da otomotivdi olmaz gibi diğer senede evde kalmam imkansız sizce 2 yıllık okurken tekrardan YKS'ye hazırlanmak mantıklı mı öyle düşünüyorum zaten 250-290 k yapsam yeter OBP bu arada 65 ne düşünüyorsunuz. Bir de bu üniversiteye geçince mtok denilen şey kalkıyor mu yoksa devammı ediyor bilgisi olan var mı?
2 yılı bitirip DGS yapsan senin için daha iyi olur.

2 yıllığı okurken yeniden hazırlanamıyor muyuz ki DGS iki yıllığı tamamladıktan sonra oluyor ben YKS'den bahsediyorum.
Hazırlanabilirsin tabiki ama üniversiteye yerleştiğini için tekrar sınava girince obp puanın yarıya düşüyor.
Hem bence YKS ye göre DGS daha kolay bir sınav.
Arkadaşım geçen sene 2 yıllık bitirip hem YKS ye hem de DGS ye girdi.
YKS de aldığı puanla hayatta giremeyeceği bölüme DGS ile girdi.

2 yıllığı okurken yeniden hazırlanamıyor muyuz ki DGS iki yıllığı tamamladıktan sonra oluyor ben YKS'den bahsediyorum.

O zamanda geç oluyor YKS'ye girebiliyor muyuz peki ünideyken olursa olur olmazsa 2 yıllık tamamlayıp DGS yaparım.
DGS ile gittiğin üniversite senin 2 yıllık eğtim senendeki aldığın derslerin aynısı varsa bu derslerden başarılı sayıp tekrardan o dersi görmüyorsun. ( Tabi üniversiteden üniversiteye değişiyor)

Hazırlanabilirsin tabii ki ama üniversiteye yerleştiğini için tekrar sınava girince OBP PUA'nın yarıya düşüyor.
Hem bence YKS'ye göre DGS daha kolay bir sınav.
Arkadaşım geçen sene 2 yıllık bitirip hem YKS'ye hem de DGS'ye girdi.
YKS de aldığı puanla hayatta giremeyeceği bölüme DGS ile girdi.

DGS ile gittiğin üniversite senin 2 yıllık eğtim senendeki aldığın derslerin aynısı varsa bu derslerden başarılı sayıp tekrardan o dersi görmüyorsun. ( tabii üniversiteden üniversiteye değişiyor)

Evet haklısınız ama bende zaten YKS'de fazla puan istemiyorum 250 290 k yapmam yeterli oluyor DGS ise yerleşme zor oluyor diyorlar ve sizin bahsettiğiniz her üniversite de olmuyor o yüzden en az 6 7 yıl üniversite okumak gerekiyor. YKS olmazsa DGS olur artık bakacağız.

Geri
Yukarı